Archives post

Juventus marshon drejt titullit, Milan s’ka fuqi më shumë se Europa League

Kampioni italian Juventus ka qenë shumë i fortë për rivalin e kamotshëm Milanin. Në derbin e javës së 30 në Serie A skuadra e Juventusit fitoi me rezultat 3 me...

Spektakël në “Pizjuan”, Messi i vendos kapakun mbrëmjes magjike….

Teksa dukej sikur Barcelona më në fund do të valëviste flamurin e bardhë për disfatën e parë në La Liga, dy gola brenda minutës të Suarez dhe Messi kanë...

Sigal Prishtina pa telashe mposht Trepçën

Granit Rugova me 32 pikë të shënuara e ka udhëhequr Sigal Prishtinën drejt fitores bindëse kundër rivalit të vjetër, Trepçës, me shifrat 102:73. Përveç tij,...

Sërish në aksion “makineria” e quajtur Man. City! Festa vetëm një ndeshje larg…..

Manchester City ka arkëtuar tre pikë të reja duke e mposhtur në udhëtim Evertonin me rezultat prej 1 me 3.   Sane shënoi golin e parë qysh në minutën e...

“Ringjallet” Gareth Bale, Real Madrid arriti fitore të lehtë…

Real Madridi ka shënuar fitore bindëse ndaj Las Palmas në udhëtim me rezultat prej 0 me 3. Në mungesë të Cristiano Ronaldos ishte Gareth Bale ai që shkëlqeu në...

Bayern Munchen e “terrorizoi” Borussia Dormundin! 1:0 me sete…..

Bayern Munich shpartallon Borussia Dortmund në një ndeshje që do të mbahet mend gjatë nga tifozët bavarezë teksa në fund të takimit rezultati në tabelat...

Napoli nuk është skuadër për titull, Sassuolo i bën “dhuratë” Juventusit!

Napoli ka bërë një tjetër hap fals, këtë herë ndaj Sassuolo-s në Mapei Stadium, teksa ka barazuar 1-1 duke rrezikuar që Juventus të shkëputet sërish. Napoli...

Sanchez shkëlqeu në fitoren e United

Manchester Unitedi ka arkëtuar tre pikë të reja në Premier Ligë duke e mposhtur në shtëpi Swansean Skuadra e Jose Mourinhos fitoi dy me zero në një ndeshje që...

Edhe kjo ndodhë në futbollin kosovar! Deklaratë për mediat e shkruara dhe elektronike nga Trepça ’89

  Sot gjatë ndeshjes kampionale të grupmoshave  U-17 KF Trepça’89 – KF Prishtina Nderpritet ndeshja saktësishtë në minutën e te rezultati 1:2...

Inter dhe Lazio arrijnë fitore me “aromë” Championsi

Interi ka arritur të arkëtojë pikët e plota ndaj Veronës, dhe të njëjtën e ka bërë edhe Lazio në përballje me Beneventon.   Skuadra e Spallettit shënoi...