Archives post

Conte rikthehet në Serie A, ja trajner i cilës skuadër do të bëhet

Mediet në Itali raportojnë se Maurizio Sarri mund të lëvizë në drejtim të Premierligës për të marrë drejtimin e Chelseas. Ndërsa, Antonio Conte të rikthehet...

Betisi fiton, Riza Durmishi shënon

Skuadra spanjolle, Real Betis ka shënuar fitore në ndeshjen e vlefshme për La Liga, shkruan Sport-24h.net E veçantë e kësaj fitore dhe çfarë vlen të ceket...

Tottenhami fiton, i afrohet Liverpoolit maksimalisht

Skuadra londineze Tottenham Hotspurs, ka shënuar fitore solide si vendase ndaj Watfordit sonte në kuadër të Premierligës, shkruan Sport-24h.net Ekipi i Mauricio...

Provokimi i Ramosit për Barcelonën pasi fituan titullin e La Ligas

Sergio Ramos ka thënë se Barcelona e ka merituar titullin në La Liga e po ashtu edhe triumfin në Kupën e Mbretit. Këtë deklaratë Ramos e ka bërë në...

Riza Durmishi shënon gol të bukur për Betisin

Riza Durmishi ka shënuar për Real Betisin. Mbrojtësi shqiptar ka arritur të shënoi në ndeshjen mes Betisit dhe Malagas. Durmishi shënoi në minutën e 24’, për...

​Guardiola: Mos u brengosni, ‘notojmë’ në para

Trajneri i Manchester Cityt ka paralajmëruar përforcime të mëdha për sezonin e ardhshëm në Premier Ligë. Katalonasi ka thënë se i nevojiten edhe dy lojtarë...

Balotelli: Do të kthehem në Itali, por jo te Milani

Sulmuesi italian është i gatshëm për t’u kthyer përsëri në Serie A. Mario Balotelli ka bërë me dije se ky është stinori i tij i fundit te Nice në Ligue 1...

Legjenda e Interit: Juventusi nuk vodhi gjë, faji i Spallettit

Ndryshe nga shumica e tifozëve të Interit, një legjendë e zikaltërve nuk fajëson gjyqtarin e takimit për humbjen ndaj Juventusit. “Interi im nuk u mund për faj...

Reali uron Barcelonën për triumfin në La Liga dhe Copa del Rey

Real Madridi ka uruar Barcelonës për triumfin në La Liga dhe Kupë të Mbretit. Katër xhiro para fundit, Barcelona edhe matematikisht fitoi titullin e kampionit në...

Napoli e kërkon Taren për drejtor sportiv

Një tjetër shqiptar te Napoli. Pas Elseid Hysajt që doli të ishte një prej përforcimeve më të mira të bëra nga Napoli në vitet e fundit, klubi italian tani ia...