Archives post

Igoudala dhe Love mungojnë në ndeshjen e parë finale të NBA-së?

Trajneri Steve Kerr ka njoftuar se  Andre Igoudala do të mungojë, ndërsa Kevin Love është në mëdyshje për ndeshjen e parë të serisë finale në NBA, mes...

Çmenduri apo sakrificë? Shala përfundon në ndërhyrje kirurgjikale për t’i treguar gabimin Shqipërisë

 të jetë një ndeshje vëllazërore”, kështu flitej përpara ndeshjes së Shqipërisë dhe Kosovës në Zyrih, në një takim miqësor që i shërbente trajnerëve...

I sapo transferuari te Feronikeli do të ketë këtë pagë të “çmendur” [FOTO]

Sulmuesi nga Shqipëria, Artur Magani sot është prezantuar si futbollist i Feronikelit.     Sulmuesi ka nënshkruar për një vit me dy herë kampionin e...

Mbrojtësi i “hekurt” ka një mesazh për Gjilanin dhe “Skifterat”

Leutrim Bekteshi bashkë me Armend Thaçin u prezantuan si përforcime të Prishtinës. Dyshja e Gjilanit që u veçua me lojëra të mira do të lë zbraztirë të...

“Mund të largohem, pasi synojë triumfin në Champions League”

    Arturo Vidal pranoi se ai mund të largohet nga Bayern Munich, por futbollisti i kërkuar nga Inter dhe Napoli do ta bëj diçka të tillë vetëm me...

Mitrovica sivjet “hallall” e kishte vetëm ekipin e vajzave në futboll! Pas triumfit në kupë, KFF Mitrovica shpallet edhe kampione e Kosovës

    Skuadra e KFF Mitrovica e ka fituar edhe trofeun e dytë me radhë në futbollin femëror, pasi vetëm pak ditë nga triumfi në Kupën e Kosovës në...

“KAS” në favor të yllit dhe kapitenit peruan…..

  Kapiteni i Perusë, Paolo Guerrero është lejuar të marrë pjesë në Botërorin 2018, pasi Gjykata Supreme Zvicerane ka pezulluar përkohësisht vendimin e...

Ronaldo me fjalë prekëse për Zidane….

Pas presidentit reagimit të Perez dhe kapitenit Ramos radha është e Cristiano Ronaldo-s të reagojë në lidhje me largimin e Zinedine Zidane nga stoli i Real Madrid....

Sezoni i dështuar për Trepçën ’89, përfitim për rivalët…..

    Trepça ’89 sezoni që sapo përfundoi nuk plotësoi as për së afërmi pritjet si kampion në fuqi në Vala Superligë, shkruan...

Sergio Ramos me mesazh emocionues për Zinedine Zidane

  Kapiteni i madrilenëve, Sergio Ramos, ka qenë ndër të parët që ka reaguar pas komunikimit në media të Zinedine Zidane për largimin nga “los blancos”....