Archives post

Pas Messi-t edhe Ronaldo shkon te shpia, Uruguaji në çerekfinale….

  Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo i thonë lamtumirë Kupës së Botës brenda një dite. Pas disfatës së argjentinasit ndaj Francës, tani e ka radhën Ronaldo...

Formacionet zyrtare: Uruguai – Portugali

Ju sjellim formacionet zyrtare të ndeshjes tejet interesante, Uruguai – Portugali. Të dyja ekipet zbarkojnë në fushë me formacionet më të forta në ekip....

E ardhmja e James larg Bayernit, ja destinacionet e mundshme të tij

Niko Kovaç si duket nuk e ka në plane, James Rodriguezin, gjithnjë sipas mediave gjermane. Kjo ka shtyrë dy klubet londineze Arsenal dhe Chelsea që të...

Kylian Mbappe e dërgon në shtëpi Argjentinën, Franca kalon tutje

Ekipi kombëtar i Francës, ka mposhtur me plotë meritë në fazën e parë të eleminimit direkt në Botëror, Argjentinën e Lleo Messit, shkruan Sport-24h.net...

Alisson refuzon Chelsea, dëshiron top klubin nga La Liga

Alisson dëshiron të transferohet në La Ligë. Që Brazili pëson shumë pak gola meritat shkojnë edhe për të. Allison, gardiani i Romës me paraqitjen e tij në...

Përfundon pjesa e parë: Francë – Argjentinë, rezultat befasues

Ka përfunduar pjesa e parë e super-takimit të Botërorit në mes të Francës e Argjentinës, shkruan Sport-24h.net Të dyja ekipit po barazojnë, 1-1. Së pari në...

Guardiola i vendosur ta blejë Kroos

Manchester City dhe Manchester United pritet të zhvillojnë betejë të rreptë për të siguruar nënshkrimin e Toni Kroos. Mesfushori i Real Madrid është gati të...

Sot fillojnë ‘eksperimentet’, zëvendësimi i katërt fillon në Botërorin 2018

FIFA World Cup 2018 me ndryshimin më të madh. Me fillimin e fazës me eliminim të drejtpërdrejtë të Botërorit, nis edhe epoka e implementimit të risive të...

Mbappe e ka zemrën e madhe, dhuron shpërblimin e Botërorit për fëmijët në nevojë

Kylian Mbappe ka një zemër të artë. Sulmuesi i përfaqësueses franceze ka bërë të ditur se do të dhurojë për bamirësi të gjithë shpërblimin që do të...

Formacionet zyrtare: Francë – Argjentinë, befasi në të dyja ekipet

Ju sjellim formacionet zyrtare të ndeshjes së Botërorit në Futboll ndërmjet, Francës e Argjentinës takim ky tejet interesant. Kjo ndeshje starton nga ora 16:00....