Archives post

Zyrtare: Höwedes largohet nga Juventus dhe befason të gjithë me skuadrën e re

Merkaton e kaluar bëri shumë transferimi i Benedikt Höwedes, i cili nga Schalke kaloi te Juventus, por avantura e tij te gjiganti italian nuk doli të ishte ajo e...

Ju kujtohet ish-mbrojtësi i Barcelonës Adriano? Nuk do ta besoni skuadrën e tij të re….

Ish-mbrojtësi i Sevillës dhe Barcelonës Adriano Correia pati një sezon produkive te skuadra turke Besiktas, mirëpo pavarësisht formës së mirë ai ka vendosur të...

Lajmi i fundit: Gjiganti italian sapo zyrtarizoi nënkampionin botëror

Sipas raporteve më të fundit në mediat italiane, Inter ka zyrtarizuar marrëveshjen me Atletico Madrid për mbrojtësin anësor kroat, Sime Vrsaljko, shkruan...

EKSKLUZIVE: Seid Onbashi flet për përballjen debutuese të KFF Mitrovica në Champions League

Një nga trajnerët më të mirë momentalisht në futbollin kosovar padyshim se është ai mitrovicas Seid Onbashi, i cili sezoni e fundit fitoi të gjitha trofetë në...

Chelsea sot gjatë ditës ka pasur një pyetje për Real Madrid?

Sipas mediave britanike, Chelsea e ka pyetur Real Madrid nëse mesfushori kroat Mateo Kovaçiq është pjesë e lojtarëve që mund të largohen nga Santiago Bernabeu...

Pothuajse zyrtare: Këto janë shifrat e transferimit të Gonzalo Higuain te AC Milan

Sulmuesi argjentinas duket i gatshëm t’i japë fund qëndrimit të tij dyvjeçar në Torino, duke e kompletuar kalimin te rivali, Milani. Sipas mediave italiane, dy...

Shpenzoi 433 mln euro në përforcime, por ankesat e Mourinho s”kanë të ndalur…..

11 ditë nga ndeshja hapëse e Premier League, që Manchester United do ta luajë kundër Leicester City; 10 ditë nga mbyllja e merkatos në Angli… dhe José...

“Nuk shitet as për 150 mln euro”

  Bayern Munich nuk do ta shesë Robert Lewandowski-n, edhe sikur t’i ofrohen 150 mln euro, sipas shefit Karl-Heinz Rummenigge.   Rummenigge insiston se nuk...

SUPER-SHKËNDIJA! Kuqezinjët tetovar kaluan në raundin e tretë kualifikues të Champions League

  Shkëndija e Tetovës është kualifikuar në raundin e tretë të eliminatoreve në Ligën e Kampionëve, pasi nga kjo garë eliminoi Sherif Tiraspolin me...

EKSKLUZIVE: Edhe një supertalent kosovar “del në skenë” në futbollin evropian [FOTO]

Numri i futbollistëve të talentuar kosovar në shtetet evropiane sa vjen e rritet. I fundit që doli në skenë në futbollin finlandez është Hekuran Hasani, i cili...