Archives post

AC Milan shfaq spektakël, Roma largohet “kokëulur” nga San Siro

Milan i Gennaro Gattuso-s ka marrë 3 pikët e para të kampionatit në frymën e fundit. Kuqezinjtë, në fakt, kanë arritur të mundin 2-1 Roma-n e Di Francesco-s...

Zyrtare: Publikohet lista e Përfaqësueses së Kosovës për dy ndeshjet e shtatorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike emëroren e futbollistëve të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve...

Zyrtare: Kombëtarja e Zvicrës “pasurohet” me një tjetër shqiptar [FOTO]

Përfaqësuesja zvicerane ka publikuar listën e lojtarëve për dy sfidat e shtatorit që ata do t’i luajnë në Ligën e Kombeve, duke e përfshirë edhe sulmuesin...

Formacionet zyrtare: Milan – Roma

Sonte me fillim nga ora 20:30 zhvillohet superderbi i xhiros së tretë në Serie A, ku në San Siro do të përballen Milan dhe Roma.       Formacioni...

Ç’farë rastësie: Dy skuadrat me të njejtin pronar janë në të njejtin grup në Europa League

Mesditën e sotme është hedhur shorti për grupet e Uefa Eruopa League, dhe duket se ka qenë një short i vështirë për skuadrat e mëdha. Në sy bie shumë grupi i...

E pabesueshme: Këtë detyrë do ta kryejë Kaka te AC Milan

Milani këtë merkato verore përveç lojtarëve të afruar ka sjellë edhe dy drejtorë të mëdhenj. Paolo Maldinin dhe Leonardon të cilët duket se kanë marrë...

Zyrtare: Kukësi befasisht transferon këtë futbollist francez

Kukësi fuqizon mesfushën me një algjerian me pasaportë franceze. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se 26-vjeçari Chafik Tigroudja ka firmosur me klubin...

Mourinho u përgjigjet kështu të gjithë kritikëve….

Trajneri i Manchester United është buzë shkarkimit për shkak të dy humbjeve radhazi por ai vazhdon të vetë lavdëroj aftësitë e tijJose Mourinho ka deklaruar se...

Liria befasoi të gjithë, gjunjëzoi kampionët në fuqi

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Superligë ndërmjet Lirisë dhe Dritës u mbyll me fitoren e skuadrës vendase me rezultat 3:2, shkruan “Sport-24h.net....

Modriq: Jam jashtëzakonisht i lumtur në Real Madrid

Pas spekulimeve rreth Interit, ylli i Kroacisë ka insistuar se ai është më shumë se i kënaqur me kampionët evropianë. Modriq i cili u titullua Lojtari i Vitit...