Archives post

Torcida – trajnerit të KF Trepça: O ik o zotni…..[FOTO]

KF Trepça sot ka pësuar disfatë nga Vushtrria dhe rezultatet e skuadrës nga “Adem Jashari” nuk janë aspak të kënaqshme për tifozët e shumë të...

Gattuso shpëtoi “kokën”, AC Milan me “poker” në Mapei Stadium

Milan ka fituar 4-1 ndaj Sassuolo, duke u rikthyer te suksesi, pas tre barazimesh radhazi. Fitorja kundër Sassuolo nuk ishte aspak e lehtë për kuqezinjtë, duke parë...

Derbi i kryeqytetit mbyllet me këtë rezultat

Nuk ka pasur fitues në ndeshjen e sotme ndërmjet Prishtinës dhe Flamurtari. 1 me 1 ishte rezultati përfundimtar i këtij takimi. Prishtina e nisi për mrekulli...

Formacionet zyrtare: Sassuolo – AC Milan

SASSUOLO (4-3-3): Consigli; Lirola, Marlon, Ferrari, Rogerio; Sensi, Locatelli, Bourabia; Berardi, Boateng, Di Francesco.   Rez.: Pegolo, Magnanelli, Lemos,...

Mbyllen ndeshjet e Ligës së Parë, ja si përfundoi derbi në Vushtrri

Janë mbyllur tri ndeshjet që ishin sot në program për Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Vushtrria ka fituar kryendeshjen e ditës ndaj Trepçës në shtëpi,...

Përfundoi derbi i Anamoravës, kjo skuadër i’u gëzua fitores

Në tribuna spektakël, në fushë lojë shumë e zbehët, përshkrimi më i mirë i kësaj sfide, shkruan futbollikosovar. Padyshim që cilësija në futbollin kosovar...

Ylli Bayern Munchen mesazh Kosovës dhe Shqipërisë [FOTO]

Meritan Shabani është kthyer në një çështje diskutimi mbi zgjedhjen që ai do të bëjë. Pra se cilën Kombëtare do të vendosë ta përfaqësojë ai. Edhe pse...

Me shpejtësinë në fushë, Kastrati po ecën shpejt edhe në karrierë

Shpejt është bërë protagonist te Lokomotiva e Zagrebit dhe në kampionatin kroat futbollisti i ri Lirim Kastrati.   Edhe më shpejt ka bërë rrugën në ekipet...

Ja si përfunduan ndeshjet që filluan nga ora 15:00 në Serie A

Fiorentina ka mundur 2-0 Atalanta-n në javën e shtatë të kampionatit italian të futbollit dhe është ngjitur në vendin e tretë të renditjes, duke zbritur...

Me Shillovën, Flamurtari ka zgjidhur problemin më të madh

Flamurtari humbi vendin e parë pas pesë xhirosh në elitën e futbollit kosovar. Por është sulmuesi Alban Shillova që ende nuk e ka lëshuar pozitën e parë. Me...