Archives post

Feronikeli e Gjilani fituan si vendas, Ballkani e befasoi Llapin

Kanë përfunduar tri ndeshjet të javës së 13-të në IPKO Superligë. Skuadra kryesuese në renditje, Feronikeli, ka shënuar fitoren e radhës, duke e mposhtur...

Publikohen pamjet e rrëzimit të helikopterit të presidentit të Leicester City

Lajmi për vdekjen e presidentit të Leicester City,  Vikai Srivadhanaprabha pas rrëzimit të helikopterit pak çaste pas ngritjes, tronditi botën e futbollit. Në...

Legjenda e Liverpool ‘e çon në qiell’ Xherdan Shaqirin

Paraqitjet e Xherdan Shaqirit në fanellën e Liverpoolit kanë impresionuar të gjithë. Anësori me prejardhje nga Kosova po shijon kohën e tij te Liverpooli, duke u...

Do të blejë klub futbolli, Lorik Cana tregon arsyen pse ishte në Kamëz

Pak ditë më parë, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, njëherazi ish-futbollist i disa prej klubeve më të mira në liga të ndryshme të Europës,...

E pabesueshme: Kjo gjë nuk i ka ndodhur Gjilanit gjatë tërë edicionit të kaluar

Gjilani këtë edicion po kalon në një formë tejet të luhatshme, derisa rezultatet nga java në javë janë diametralisht të kundërta.     Nga fitorja...

Mediat spanjolle: Luis Suarez dhe Karim Benzema dy yjet e rinj të “El Clasicos”

“El Clasico” do të luhet për herë të parë këtë për këtë sezon të dielën pasdite, dhe fokusi në Spanjë tek të dy ekipet është reparti i sulmit. Ky do...

Ronaldo – Maradona? Ky është krahasimi epik i Claudio Ranierit….

Juventus-i i Claudio Ranieri-t është vetëm një kujtim i largët. Gjithsesi, tifozët bardhezinj nuk e kanë harruar atë dyvjeçar me ulje-ngritje, gjatë të cilit...

Kuka komentoi suksesin në Abu Dhabi, thotë se Kelmendi s’ka lëndim të rëndë

Kosova ka rrëmbyer sot tre medalje, një të artë e dy të argjendta, në Grand Slamin në Abu Dhabi, dhe kjo e ka gëzuar jashtëzakonisht shumë trajnerin e...

Ngjarje jo e zakontë afër stadiumit të Leicester City

Helikopteri i presidentit të Leicester Cityt, Vichai Srivaddhanaprabh është përplasur jashtë stadiumit King Power pas meçit që ekipi i tij e zhvilloi ndaj West...

Ky është lojtari i NBA-së që mbylli karrierën me titull në Kosovë

Ishte fillimi i pjesës së dytë të edicionit 2003/04 në Superligën e basketbollit në Kosovë, që atëbotë njihej si Liga Profesioniste e Basketbollit të...