Archives post

Munishi, Tovërlanit: Kqyri punët e tua, je në vendin e fundit

Sikur në ndeshjen në ”Fadil Vokrri”, edhe si vendas, Ferizaj ia doli ta ndalë Prishtinën. Prishtina barazoi pa gola në Ferizaj, por vazhdoi ta mbajë primatin...

Kickboksieri shqiptar shpallet kampion në MMA, shfaqë plisin pas meçit

Sukseset e sportistëve shqiptar nëpër botë nuk kanë të ndalur. Së fundmi, kickboksieri shqiptar, Ndue Lleshi ka arritur ta fitojë titullin e kampionit në MMA....

”Deklaratat e mia janë keqkuptuar” – thotë futbollisti kosovar që ëndërron Kombëtaren e Serbisë

Anëtari i Lille, Arton Zekaj, 18-vjeçar, sot ka marrë vëmendjen e mediave pas një deklarate të papritur në ”Kurir”. Për mediumin në fjalë, Zekaj ka thënë...

Spektakël i Kosovës, shënon fitore të madhe kundër Maltës

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar fitore të madhe ndaj Maltës në udhëtim. Djelmoshat tanë triumfuan me rezultat, 5:0. Vedat Muriqi, Benjamin Kololli,...

Formacionet zyrtare Maltë – Kosovë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Maltë – Kosovë. Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e pestë ta fazës së grupeve në Ligën e...

Dardanët” në përkrahje të Kosovës, kjo është atmosfera në Maltë

Përkundër distancës së largët, duket që ka interesim të madh nga tifozët ‘verdhekaltër’ për të ndjekur ndeshjen Maltë – Kosovë. Tifozët...

Dëshiron të mbetet mbret i Evropës

  Haxhi Krasniqi do të luftojë sonte për ta mbrojtur titullin e kampionit të Evropës në boksin profesionist. Boksieri kosovar do ta ketë përballë sfiduesin...

Mbappe “krijon” kombinime me futbollistin me ideal te mundshëm

Sulmuesi francez i Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, e ka zbuluar se si e mendon ai futbollistin e përsosur, duke i kombinuar aftësitë e lojtarëve të ndryshëm...

Zyrtare: Ranieri befasisht te kjo skuadër e famshme angleze

Claudio Ranieri është emëruar trajner i ri i Fulhamit të mërkurën, duke e zëvendësuar trajnerin e shkarkuar serb, Slavisa Jokanovic. Jokanovic u shkarkua dhe...

Maradona sërish me disa fjalë për Lionel Messi

Lionel Messi do të kthehet në kombëtaren e Argjentinës, sipas Diego Maradonës. 31-vjeçari luajti për kombëtaren e tij në Kupën e Botës së Rusisë dhe më pas...