Category: ATHLETIC

Vdesin dy vrapues në gjysmëmaratonën e Cardiffit

Dy meshkuj të moshës 20 dhe 30 vjeç, vdiqën nga arresti kardiak në vijën e finishit në gjysmëmaratonën e Cardiffit. Ata fillimisht u trajtuan në vendin e...

Tronditet sporti spanjoll: Atletja 22-vjeçare vritet në SHBA

Sporti i golfit në Spanjë është tronditur nga vrasja e super yllit të golfit spanjoll, Celia Barquin Arozamena.Policia amerikane e ka gjetur trupin e pajetë të...

Kosova e treta në gjysmë-maratonën ballkanike të Sarajevës! Nuk mungoi as “shqiponja” [FOTO]

Atletika vazhdon te jetë mjaftë e suksesshme për Kosovën, pasi rezultatet vazhdojnë të jetë të njëpasnjëshme për atletët kosovar, shkruan...

Maratona e Berlinit me rekord vrapuesish

Pas pretendentit kryesor për kategorinë e meshkujve, Eliud Kipchoge dhe yllit Tirunesh Dibaba për kategorinë e femrave, më shumë se 44 000 atletë do të nisin...

Atletja kroate bën shqiponjën, zemëron serbët

Hedhësja e njohur e diskut, Sandra Perkoviq ka festuar me shqiponjë fitoren e saj në Memorialin Hanzhekoviq të mbajtur në Zagreb.   Festa e saj ka ngjallur...

Evropiani i Atletikës, Luiza Gega kualifikohet në finale….

Atletja Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3 mijë metrave me pengesa në Europianin e Atletikës që po zhvillohet në Gjermani. Luiza Gega ka...

Hajdari i 30-ti në evropianin e atletikës

Atleti kosovar Musa Hajdari ka lënë vetëm një garues prapa në raundin kualifikues të vrapimit në 800 metra në Kampionatin evropian të atletikës që po mbahet...

Denoncimi i Izmir Smajlajt: Më manipuluan rezultatin!

Izmir Smajlaj ka reaguar me një postim në Facebook për atë që ai e quan manipulimin të rezultatit të tij në Europianin e atletikës që po zhvillohet në Berlin...

Kampioni i Botës humb jetën në aksident

Atleti kenian Nicholas Bett, i cili u shpall kampion botëror në garën e 400 metrave në “Pekin 2015”, ka ndërruar jetë në një aksident rrugor në vendin e...

Dita Botërore e Gazetarëve të Sportit

Sot është një ditë e veçantë për të gjithë gazetarët e Sportit në Botë. Sot shënohet dita e gazetarëve të Sportit nëpër Botë. Dita Botërore e...