Category: International Events

Vdesin dy vrapues në gjysmëmaratonën e Cardiffit

Dy meshkuj të moshës 20 dhe 30 vjeç, vdiqën nga arresti kardiak në vijën e finishit në gjysmëmaratonën e Cardiffit. Ata fillimisht u trajtuan në vendin e...

Tronditet sporti spanjoll: Atletja 22-vjeçare vritet në SHBA

Sporti i golfit në Spanjë është tronditur nga vrasja e super yllit të golfit spanjoll, Celia Barquin Arozamena.Policia amerikane e ka gjetur trupin e pajetë të...

Kosova e treta në gjysmë-maratonën ballkanike të Sarajevës! Nuk mungoi as “shqiponja” [FOTO]

Atletika vazhdon te jetë mjaftë e suksesshme për Kosovën, pasi rezultatet vazhdojnë të jetë të njëpasnjëshme për atletët kosovar, shkruan...

Maratona e Berlinit me rekord vrapuesish

Pas pretendentit kryesor për kategorinë e meshkujve, Eliud Kipchoge dhe yllit Tirunesh Dibaba për kategorinë e femrave, më shumë se 44 000 atletë do të nisin...

Atletja kroate bën shqiponjën, zemëron serbët

Hedhësja e njohur e diskut, Sandra Perkoviq ka festuar me shqiponjë fitoren e saj në Memorialin Hanzhekoviq të mbajtur në Zagreb.   Festa e saj ka ngjallur...

Evropiani i Atletikës, Luiza Gega kualifikohet në finale….

Atletja Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3 mijë metrave me pengesa në Europianin e Atletikës që po zhvillohet në Gjermani. Luiza Gega ka...

Hajdari i 30-ti në evropianin e atletikës

Atleti kosovar Musa Hajdari ka lënë vetëm një garues prapa në raundin kualifikues të vrapimit në 800 metra në Kampionatin evropian të atletikës që po mbahet...

Denoncimi i Izmir Smajlajt: Më manipuluan rezultatin!

Izmir Smajlaj ka reaguar me një postim në Facebook për atë që ai e quan manipulimin të rezultatit të tij në Europianin e atletikës që po zhvillohet në Berlin...

Kampioni i Botës humb jetën në aksident

Atleti kenian Nicholas Bett, i cili u shpall kampion botëror në garën e 400 metrave në “Pekin 2015”, ka ndërruar jetë në një aksident rrugor në vendin e...

Luiza Gega merr medalje Ari në Lojërat Mesdhetare

  Pavarësisht kushteve të vështira në të cilat stërviten dhe punojnë, por edhe mungesës së stimujve financiarë, sportistët shqiptarë vijojnë të...