Category: Local events

U mbajt minimaratona e Prishtinës

Sot në Prishtinë, në Sheshin “Zahir Pajaziti” është mbajtur “Mini-maratona 5 Km” e organizuar nga dy modelet kosovare Diellza Kolgeci dhe Afërdita...

U mbajt minimaratona “Vrapojmë me policinë tonë”

Kjo maratonë organizohet çdo vit në qytetin e Ferizajt. Për herë të tretë radhazi policia e qytetit të Ferizajt me organizata të ndryshme të shoqërisë civile...

Kampionati i Kosovës në Atletikë, shkëlqejnë atletët e KA Trepça ’89

  Në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë është mbajtur Kampionati i Kosovës në Atletikë, nga më të dalluarit ishon anëtarët e KA...

EKSKLUZIVE: Trajneri dhe dy atletë të KA Trepça ’89 marrin oferta nga dy klube serbe [FOTO]

    Sporti mitrovicas është duke përjetuar momente të vështira, pasi gjendja ekonomike në qytetin i “Minatorëve” është duke reflektuar...

Kryeziu, kampion i Policisë së Kosovës në atletikë

Fitim Kryeziu nuk arriti të zërë vend në dhjetëshen më të mirë në gjysmëmaratonën “Prishtina 2018”, të dielën e shkuar.   Doli i 12-ti prej...

Kushërirat nga Mitrovica arrijnë sukses të jashtëzakonshëm në Gjysmëmaratonën e Prishtinës [FOTO]

Bleona dhe Arife Peci nga fshati Rahovë i Mitrovicës janë duke treguar suksese të njëpasnjëshme në atletikë.   Të udhëhequra nga ish-atleti i mirënjohur...

Garuesi nga Kenia fiton gjysmëmaratonën “Prishtina 2018”

Fituesi i gjysmëmaratonës është një garues nga Kenia me numër 392. Ai e ka përfunduar garën për 1 orë e 7 minuta. Edhe dy vendet e tjera i fituan atletët...

Haradinaj merr pjesë në gjysmë-maratonën “Prishtina 2018”

Kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në gjysmë-maratonën “Prishtina 2018”. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit përmes një...

FAK-u premton më shumë cilësi në gjysmëmaratonën e sivjetme

Federata Atletike e Kosovës (FAK) është e bindur se në edicionin e 18-të të gjysmëmaratonës “Prishtina 2018” do të ketë më shumë atletë elitarë...