Category: BASKETBALL

LeBron i jep fitoren Lakers, Golden State dominon në Perëndim

Golden State ka marrë kreun e renditjes në Konferencën e Perëndimit, pas fitores 131-121 ndaj New Orleans, suksesi i gjashtë radhazi për kampionët në fuqi të...

Ky është lojtari i NBA-së që mbylli karrierën me titull në Kosovë

Ishte fillimi i pjesës së dytë të edicionit 2003/04 në Superligën e basketbollit në Kosovë, që atëbotë njihej si Liga Profesioniste e Basketbollit të...

“Divorc” i pabesueshëm te KB Prishtina

Alban Veseli është larguar nga Prishtina. Burimet e Sportit në KTV, pranë klubit kryeqytetas bëjnë të ditur se basketbollisti i Kombëtares së Kosovës, e ka...

Hidhet shorti për kupen e Kosovës në Basketboll

Sot ne zyre te Federates se Basketbollit te Kosoves eshte bere hedhja e shortit per Kupen e Kosoves. Ndeshjet e para do te zhvillohen me 27/28.10.2018. Me poshte mund ti...

Prishtina e jashtëzakonshme në Europe Cup, “shkel” skuadrën ukrainase

Në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga “Plisat” është zhvilluar ndeshja e FIBA Europe Cup në mes të Prishtinës dhe Cherkaski Mavpy. Skuadra...

KB Bashkimi e nisi me debakël sezonin e ri në Balkan League

Bashkimi ka nisur me humbje sezonin në Ligën Ballkanike, duke pësuar debakël nga klubi bullgar, Beroe me rezultat 107 me 77. Prizrenasit gjatë tërë takimit kanë...

“STOBI FLIPS” sponsor gjeneral i Ligave të Kategorive të Reja të FBK-së

  Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe kompania “Vitaminka” sot kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, ku “STOBI FLIPS” do të jetë...

Sezoni i ri në BIBL fillon me ndeshjen, Bashkimi – Beroe

Sezoni i ri në Ligën Ballkanike në basketboll, e njohur si BIBL do të startojë sonte. Ndeshja e parë e këtij sezoni fillon në Prizren, konkretisht në sallën,...

Ja rezultatet e natës së sotme në Euroleague….

Sot janë zhvilluar ndeshjet e fundit të javës së parë të Euroleague në basketboll për meshkuj, ku nuk kanë munguar surpriza. Skuadra greke e Olympiacos arriti...

TEBI vazhdon bashkëpunimin me FBK-në

Sot në ambientet e “Swiss Diamond Hotel Prishtina” në një ceremoni solemne është nënshkruar kontrata e sponsorizimit ndërmjet bankës TEB dhe Federatës së...