Category: Eurolague

Ja rezultatet e natës së sotme në Euroleague….

Sot janë zhvilluar ndeshjet e fundit të javës së parë të Euroleague në basketboll për meshkuj, ku nuk kanë munguar surpriza. Skuadra greke e Olympiacos arriti...

Kush është Damir Mulaomerovic, përzgjedhësi i ri i Kosovës

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e ditës së hënë e ka emëruar përzgjedhës të Përfaqësueses së Kosovës, Damir...

Granit Rugova, drejtor i Përfaqësueseve të Kosovës

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e ditës së hënë e ka emëruar Granit Rugovën drejtor të Përfaqësueseve të Kosovës.  ...

Real Madridi kampion i Euroligës

Real Madridi është kampioni më i ri i Euroligës së basketbollit europian, shkruan Sport-24h.net Ekipi mbretëror i Madridit mposhti sonte në finale, ekipin që...

Fenerbahçe – Real Madrid, finalja e madhe e Euroligës në Basketboll

Sot ka startuar ”Final Fouri” i Euroligës së basketbollit europian që po mbahet në Beograd, përderisa janë luajtur dy gjysmëfinale dhe janë...

Mësohet 4-shja e Final Fourit të Euroligës

Pas zhvillimit të dy ndeshjeve të sontme që ishin të fundit, sonte është mësuar edhe 4-shja që do luajë në Final Fourin e Euroligës së basketbollit europian,...

Euroliga: Shumë befasi në ndeshjet e sontme…

Ka përfunduar edhe java e radhës në Euroligën e basketbollit europian, shkruan Sport-24h.net Nuk kanë munguar befasitë e dorës së parë në natën e sontme....

CSKA-ja fiton derbin rus në Euroligë

CSKA Mosca e ka fituar derbin e basketbollit rus në Euroligë, shkruan Sport-24h.net Në derbin e dy skuadrave nga kryeqyteti rus Moskë, ekipi i CSKA-së ka mposhtur...