Category: Kosovo representative

TEBI vazhdon bashkëpunimin me FBK-në

Sot në ambientet e “Swiss Diamond Hotel Prishtina” në një ceremoni solemne është nënshkruar kontrata e sponsorizimit ndërmjet bankës TEB dhe Federatës së...

Kosova pëson disfatë nga Maqedonia në kryeqytet

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë në basketboll, me ekipin...

Entuziazmi i futbollit bartet në basketboll: Kosova kërkon fitore ndaj Maqedonisë

Pas entuziazmit që nxiti fitorja e përfaqësueses së Kosovës në futboll, e para në ndeshje zyrtare, radha është e basketbollistëve për “të...

Kosovë – Maqedoni, ka filluar shitja e biletave….

Ka filluar shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Maqedoni, të vlefshme për para kualifikimet për Eurobasket 2021. Shitja e biletave për ndeshjen ka filluar sot...

ZYRTARE: KB Prishtina rikthen Dardan Berishën

Dardan Berisha është rikthyer te KB Prishtina. Njoftimi nga KB Prishtina:  Basketbollisti më i mirë shqiptar, Dardan Berisha, është rikthyer në shtëpinë e...

Zyrtare: MVP dhe kampioni i Evropës U-18 i bashkohet KB Rahovecit

Klubi i Basketbollit Rahoveci, konfirmon zyrtarisht nënshkrimin me Rron Ukajn.   Për Rronin s’ka nevojë prezantim – ai është MVP i Kampionatit Evropian...

Kosova sot zhvillon ndeshjen kundër Hungarisë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, u-16, sot përballet me Hungarinë Ndeshja zhvillohet në kuadër të kampionatit Europian, divizioni B, që po mbahet në...

Lajmi i fundit: Bosnja lejon të lëshohen vizat për ekipin kombëtar të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Bosnjës dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, ka nënshkruar një leje për lëshimin e vizave për ekipin e basketbollit të Kosovës në...

Inati politik i serbëve të Bosnjës lë Kosovën pa Evropian

Janë përfshirë shumë palë. Janë përfshirë nivelet më të larta sportive e politike.     Por basketbollistët e rinj të Kosovës ishin në shtëpitë...

​Ahmeti kërkon që FIBA ta dënojë Bosnjën për sjelljen ndaj Kosovës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar në lidhje me problemet e pajisjes me viza që kanë hasur anëtarët e Përfaqësueses U16 të Kosovës në Kampionatin...