Category: NBA

LeBron i jep fitoren Lakers, Golden State dominon në Perëndim

Golden State ka marrë kreun e renditjes në Konferencën e Perëndimit, pas fitores 131-121 ndaj New Orleans, suksesi i gjashtë radhazi për kampionët në fuqi të...

Ky është lojtari i NBA-së që mbylli karrierën me titull në Kosovë

Ishte fillimi i pjesës së dytë të edicionit 2003/04 në Superligën e basketbollit në Kosovë, që atëbotë njihej si Liga Profesioniste e Basketbollit të...

Davis shpreson që ngulitjet në Kosovë ta çojnë në NBA

Antonio Junior apo A.J. Davis (206 cm) është njëri prej përforcimeve të shumta që i ka bërë Z Mobile Prishtina gjatë kësaj vere, por atij i është nevojitur...

Michael Jordan mbledh ndihma për të prekurit e uraganit Florence

Legjenda e basketbollit Michael Jordan ka ndërmarrë një aksion të madh humanitar, për t’ju dale në ndihmë njerëzve që u prekën nga uragani “ Florence “....

Lajm i keq për tifozët e NBA, ja çfarë ka ndodhur me Westbrook

Rusell Westbrook ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale në gjurin e djathtë. Basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Rusell Westbrook, ka kryer një ndërhyrje...

LeBron nënshkruan kontratë marramendëse me Lakers

Basketbollisti i njohur amerikan, LeBron James, ka nënshkruar kontratë me vlerë prej 153,3 milionë dollarësh me skuadrën Los Angeles Lakers. Me nënshkrimin e...

Zyrtare: Ylli gjerman vendos rekord të ri në NBA

Basketbollisti gjerman Dirk Novitzki ka rinovuar edhe për një sezon kontratën me skuadrën e Dallas Maveriks, me të cilën do të luajë edhe në moshën...

Carmelo Anthony befason tifozët me ekipin e ri në NBA

Carmelo Anthony pritet të nënshkruajë për 1 vit e do të përfitojë 2.4 milionë dollarë. Carmelo Anthony do të jetë lojtari më i ri i Houston Rockets. Kjo...

Carmelo Anthony largohet nga Oklahoma, përgatit kalimin te ….

Carmelo Anthony zyrtarisht nuk është më lojtar i Oklahoma City Thunder. Pas Kawhi Leonard, një tjetër telenovelë e merkatos së verës në NBA ka marrë fund....

Arrihet marrëveshja, Kawhi tek Toronto, Rozan tek Spurs

San Antonio Spurs është pajtuar që ta transferojë Kawhi Leonard dhe Danny Green te Toronto Raptors në këmbim të DeMar DeRozan, Jakob Poeltl dhe zgjedhjen e rundit...