Category: Superliga

Ky është lojtari i NBA-së që mbylli karrierën me titull në Kosovë

Ishte fillimi i pjesës së dytë të edicionit 2003/04 në Superligën e basketbollit në Kosovë, që atëbotë njihej si Liga Profesioniste e Basketbollit të...

“Divorc” i pabesueshëm te KB Prishtina

Alban Veseli është larguar nga Prishtina. Burimet e Sportit në KTV, pranë klubit kryeqytetas bëjnë të ditur se basketbollisti i Kombëtares së Kosovës, e ka...

TEBI vazhdon bashkëpunimin me FBK-në

Sot në ambientet e “Swiss Diamond Hotel Prishtina” në një ceremoni solemne është nënshkruar kontrata e sponsorizimit ndërmjet bankës TEB dhe Federatës së...

Ekipet e vogla po bëjnë histori në kurriz të Trepçës së dobët

Te klubi i basketbollit Trepça kanë pritur një nismë të vështirë, por jo edhe tri humbje në tri xhirot e para të këtij edicioni në Superligën e Kosovës në...

ZYRTARE: Mark Dorris është basketbollisti më i ri i KB Trepça

Skuadra mitrovicase KB Trepça ka transferuar një amerikan tjetër në skuadër. Bëhet fjalë për Mark Dorris, i cili luan në pozitën e fundorit dhe është i...

Rahoveci gjunjëzon Yllin

Rahoveci ka fituar me një rikthim fantastik kundër Golden Eagle Yllit për të fituar me rezultat 89-93. Në derbin e luajtur në palestrën “13 Qershori” në...

Këto jan përballjet e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në basketboll

Xhiroja e tretë në Superligën e Kosovës në basketboll karakterizohet me dy derbi. Të shtunën në Suharekë me fillim nga ora 19:00, Golden Eagle Ylli e pret...

Skuadra me tre vjet stazh po e merr primatin në qytetin e kampionit

Kampioni i Kosovës, Bashkimi, ka pësuar humbje në dy ndeshjet e para të edicionit në Superligën e basketbollit. Pas humbjes nga Ylli në nismë të sezonit,...

Davis shpreson që ngulitjet në Kosovë ta çojnë në NBA

Antonio Junior apo A.J. Davis (206 cm) është njëri prej përforcimeve të shumta që i ka bërë Z Mobile Prishtina gjatë kësaj vere, por atij i është nevojitur...

Kosova dhe “Championsi”, një mal i madh qëndron në mes

Të martën janë luajtur ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve në basketboll. Ndonëse është pritur, skuadra kosovare Z Mobile...