Category: BOKS

15 mln dollarë për t’u ndeshur sërish me McGregorin, Khabib çudit me vendimin e tij

Kampioni i ri i botës në “UFC”, Khabib Nurmagomedov ka marrë një ofertë prej 15 milionë dollarësh që të përballet sërish me Conor McGregorin. Ka qenë...

Flet boksieri Kosovarë pas një humbje të dyshimt në Buenos Aires

“Dhashë maksimumin, isha bindshëm më i mirë se sa kundërshtari, por në fund ma vodhën fitoren. Jam i dëshpëruar me këtë vendim, por nuk do të...

Merret vendimi për Khabibin dhe McGregorin

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov i hedhin paq për rrëmujën që shkaktuan në përfundim të duelit mes tyre në Las Vegas. Komisioni i Sporteve të Nevadës...

Haxhi Krasniqi duelin e radhës më 17 nëntor ndaj Stefan Haertel

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi tashmë ka konfirmuar meçin e tij të radhës i cili do të jetë më 17 nëntor kundër gjermanit Stefan Haertel. Ky i fundit...

A jeni gati, ja kush do të ndeshet tani në UFC

Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada) më 27 tetor. UFC bëhet gati për një tjetër duel të madh. Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada)...

Khabib zbulon njeriun që po ia mëson taktikat në UFC

Khabib Nurmagomedov ka filluar që të stërvitet pas fitores ndaj Conor McGregor. Rusi e mbrojti titullin e peshave të lehta në UFC, mirëpo që po e pret suspendimi...

Khabib nuk i ndal provokimet, tani poston diçka epike

Khabib Nurmagomedov është bërë mjaftë aktiv në llogarinë e tij në Twitter. Rusi ka filluar thumbimet me stafin e Conor McGregorit, duke thënë se ai tashmë ka...

Khabib mund ta humbasë titullin

Vetëm pak orë pas triumfit në oktagonin e “T-Mobile” në Las Vegas, kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov, mund të humbasë titullin....

Florian Marku ka arritur të shënojë fitore ndaj rumunit Vranceanu Ion.

  Luftëtari i arti marciale ishte dominues edhe në raundin e parë ku grushtoi shumë mbi rumunin.Në raundin e dytë ai tregoi që është i pamposhtur në MMA....

Fabiana Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks

Fabiana Bytyqi sonte ka fituar titullin kampion bote në boks. Shqiptarja 22 vjeçare me nënshtetësi të Çekisë për 10 runda u ndesh me britaniken Denise Castle....