Category: International Events

A jeni gati, ja kush do të ndeshet tani në UFC

Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada) më 27 tetor. UFC bëhet gati për një tjetër duel të madh. Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada)...

Khabib zbulon njeriun që po ia mëson taktikat në UFC

Khabib Nurmagomedov ka filluar që të stërvitet pas fitores ndaj Conor McGregor. Rusi e mbrojti titullin e peshave të lehta në UFC, mirëpo që po e pret suspendimi...

Khabib nuk i ndal provokimet, tani poston diçka epike

Khabib Nurmagomedov është bërë mjaftë aktiv në llogarinë e tij në Twitter. Rusi ka filluar thumbimet me stafin e Conor McGregorit, duke thënë se ai tashmë ka...

Florian Marku ka arritur të shënojë fitore ndaj rumunit Vranceanu Ion.

  Luftëtari i arti marciale ishte dominues edhe në raundin e parë ku grushtoi shumë mbi rumunin.Në raundin e dytë ai tregoi që është i pamposhtur në MMA....

Fabiana Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks

Fabiana Bytyqi sonte ka fituar titullin kampion bote në boks. Shqiptarja 22 vjeçare me nënshtetësi të Çekisë për 10 runda u ndesh me britaniken Denise Castle....

Legjenda Mike Tyson: Ky është boksieri më i mirë aktualisht në botë

Legjenda e boksit Mike Tyson ka folur rreth boksierëve aktual dhe ka treguar se cili është më i miri momentalisht. Boksierë si Deontay Wilder, Tyson Fury, Anthony...

“Ariu shqiptar” në një klub me Anthony Joshua

Boksieri shqiptar Reshat Mati, i njohur me nofkën “Ariu shqiptar”, ka nënshkruar kontratë me promotorin e famshëm britanik Eddie Hearn.   Hearn...

Zyrtare: Ja data e saktë e duelit të shumë pritur Joshua – Povetkin

Anthony Joshua do të mbrojë titujt e peshave të rënda WBA, WBO dhe IBF ndaj Alexander Povetkin.   Promoteri i britanikut, Eddie Hearn, ka njoftuar se përballja...

Florian Markut i mjaftojnë 90 sekonda për ta rrahur serbin Dragishiq

Florian Markut e ka fituar më lehtë se sa është pritur luftën kundër serbit Sladjan Dragishiq në MMA. Luftëtari i madh shqiptar u fut në oktogon mes ovacionesh...

Florian Marku i tregon muskujt boksierit serbit

Boksieri shqiptar Florian Marku, do të ndeshet në datën 8 qershor në pallatin e sportit “Asllan Rusi” kundër boksierit serb Slagjan Dragishiç. Marku nuk i...