Category: Other events

Florian Markut i mjaftojnë 90 sekonda për ta rrahur serbin Dragishiq

Florian Markut e ka fituar më lehtë se sa është pritur luftën kundër serbit Sladjan Dragishiq në MMA. Luftëtari i madh shqiptar u fut në oktogon mes ovacionesh...

Boksieri shqiptar Prenga e mposht me nokaut argjentinasin Ramirez

Boksieri shqiptar Kristian Prenga arrin një tjetër fitore. Në një eveniment të zhvilluar në Kanada, 27-vjeçari triumfoi me nokaut ndaj kundërshtarit argjentinas...

Joshua: Sfida me Wilderin zhvillohet brenda vitit

Boksieri britanik Anthony Joshua është 95 % i bindur se brenda këtij viti do të zhvillohet dueli që do t’i unifikojë titujt kampionë bote në peshat e rënda...

Ja në ora sa zhvillohet nesër meçi mes Bellew dhe Haye

David Haye dhe Tony Bellew do të ngjitën sërish në ring, për të dhuruar një tjetër natë të magjishme për boksin. Pas konferencave për shtyp ditën e enjte,...

Senad Gashi diskualifikohet padrejtësisht, rrihen të dy kampet mesvete

Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja për boksierin nga Peja, Senad Gashi, në sfidën ndaj gjermanit Schwarz, që e humbi ndeshjen në mënyrë aspak të drejtë, duke u...