Category: FOOTBALL

Mbappe “krijon” kombinime me futbollistin me ideal te mundshëm

Sulmuesi francez i Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, e ka zbuluar se si e mendon ai futbollistin e përsosur, duke i kombinuar aftësitë e lojtarëve të ndryshëm...

Zyrtare: Ranieri befasisht te kjo skuadër e famshme angleze

Claudio Ranieri është emëruar trajner i ri i Fulhamit të mërkurën, duke e zëvendësuar trajnerin e shkarkuar serb, Slavisa Jokanovic. Jokanovic u shkarkua dhe...

Maradona sërish me disa fjalë për Lionel Messi

Lionel Messi do të kthehet në kombëtaren e Argjentinës, sipas Diego Maradonës. 31-vjeçari luajti për kombëtaren e tij në Kupën e Botës së Rusisë dhe më pas...

Në Itali “rilind” Pirlo! Supertalenti kërkohet nga e gjithë Evropa

Prej vitesh, Italia po vuan daljen e talenteve nga ekipet e moshave, sidomos në mesfushë. Por së fundmi është një 18-vjeçar nga Serie B, i cili jep shpresë për...

E pabesueshme: Palacio në janar te Real Madrid

Blerja e parë e Real Madridit në afatin kalimtar dimëror do të jetë ylli i River Plate, Exequiel Palacios, sipas mediave spanjolle. Real Madridi ka arritur...

“Nata e shtrigave” u festua mbrëm edhe në fushat e blerta

Nata e “Halloween” nuk ka munguar as në arenën e futbollit. Në ndeshjen e ditës së mërkurë mes West Ham dhe Tottenham, e cila përfundoi me fitoren e miqve me...

Zyrtare: Ja data e saktë e rikthimit të Lionel Messi

Vetëm 11 ditë pasi u dëmtua në bërrylin e djathtë, gjatë ndeshjes përballë Sevillas në kampionatin spanjoll, Lionel Messi ka rinisur stërvitjen me ekipin e...

Gattuso: Akoma nuk po luajmë si skuadër…

Trajneri i AC Milan rino Gattuso ka thënë se Kuqezinjtë nuk janë duke luajtur akoma si skuadër, megjithëse fituan ndaj Genoa-s 2-1 të mërkurën. Milan mori...

Ja arsyet se përse Serie A është akoma kampionat i hapur

Vitin e kaluar, pas 10 javësh kampionat, Juventusi ishte i treti në renditje, kishte 25 pikë, një më pak se Interi dhe tre më pak se Napoli që mbante vendin e...

PSG e “blindoi” ish-rezervistin e tyre

Argjentinasi, Angel Di Maria zgjat me dy vite kontratën e tij me “Paris Sent Xhermen” (PSG) dhe tashmë do të luajë për klubin deri më 30 qershor 2021, njoftoi...