Category: Albanian League

Kosova ngrihet më lart në renditjen e FIFA-s, Shqipëria 3 vende më poshtë

Kombëtarja e Kosovës është ngritur një vend më lart në ranglistën e re të publikuar sot nga FIFA. Në ranglistën e kaluar, Dardanët radhiteshin në vendin e...

Historia befasuese: Ja kush e solli futbollin në Shqipëri

Ethet e futbollit nuk mbarojnë kurrë. Gazeta e njohur austriake, DerStandard ka publikuar një dossier, që tregon se kush e solli futbollin në Shqipëri. Shkrimi ka...

Disiplina paralajmëron Teutën e Luftëtarin, dënim shembullor për lojtarin e Besëlidhjes!

Paralajmërime për Teutën dhe Luftëtarin dhe një dënim shembullor për lojtarin e Beslidhjes së Lezhës, Bekim Erkoceviq në Kategorinë e Parë ka qenë këto...

“Bomba” e ditës: Real Madrid është për ta thyer rekordin e transferimeve

Reali Madridi po mendon që ta thyejë një rekord tjetër, me shumën që ka në dispozicion mund ta thyej rekordin për shumën më të lartë të paguar për një...

Ju kujtohet Klodian Duro? Nuk do ta besoni se cilën skuadër do ta drejtojë…

Kamza pas shkarkimit të Bledar Devollit në javën e tretë të Superligës ka emëruar sot trajnerin e ri. Klubi i drejtuar nga Naim Qarri ka emëruar në krye të...

Allegri tërheq shortin për ekipin shqiptar në UEFA Youth League

Massimiliano Allegri tërhoqi shortin për ekipin e Vllaznisë. Vllaznia U-19 do të marrë pjesë për herë të dytë radhazi në UEFA Youth Leagu, ose Liga e...

Kosova dhe Shqipëria vazhdojnë përpjekjet për ta bindur yllin e ri të Bayern Munchen

Emri i Meritan Shabanit është ai emër që po lakohet më së shumti nga 3 kombëtare. Shqipëria, Kosova dhe Gjermani janë skuadrat përfaqësuese që kërkojnë të...

Zbulohet buxheti te Flamurtari, bonus 5 mijë euro për Europën

  Flamurtari me super buxhet për sezonin futbollistik 2018- 2019. “Panorama Sport” zbulon se kompanitë turke, të cilat kanë në administrim Flamurtarin,...

Flamurtari arrin fitoren e dytë radhazi në Superiore

Flamurtari ka arritur të fitojë edhe ndeshjen e dytë radhazi në kampionat, duke mundur në transfertë Luftëtarin me rezultatin 0-1. Ka mjaftuar goli i shënuar nga...

ZYRTARE: Panucci publikon listën e Shqipërisë për Ligën e Kombeve

Christian Panucci ka publikuar listën e Shqipërisë për Ligën e Kombeve. Christian Panucci i thotë të gjitha. Në konferencën për shtyp ku bëri publike listën...