Category: Albanian National Team

FSHF nis shitjen e biletave për ndeshjen Shqipëri-Skoci, ja çmimet

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë tifozët në faqen e saj zyrtare se ka nisur shitja e biletave online për të gjitha kategoritë për ndeshjen e UEFA...

Vetëm Skocia e shpëton Christian Panucci-n

Shqipëria ka zhvilluar ndeshje jo të mira deri më tani në Ligën e Kombeve dhe rrezikon seriozisht të bie në Divizionin D, kur ka edhe një ndeshje për të...

Grezda: Nuk e merituam humbjen, nuk kishim fat

Edhe ndaj Izraelit ashtu si në miqësoren ndaj Jordanisë Eros Grezda nuk shfaqi formën e tij më të mirë kjo edhe për shkak të dëmtimit që e ka mbajtur për...

Sa i çuditshëm është futbolli! Shqipëria dominon lojën, por pëson humbje nga Izraeli…..

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshje të bukur në udhëtim tek Izraeli në kuadër të Ligës së Kombeve, por që nuk ishte e mjaftueshme për të marrë pikë nga ky...

Formacionet zyrtare: Izrael – Shqipëri

Ndeshja e grupit C të Ligës së Kombeve Izrael-Shqipëri zhvillohet sonte në ora 20.45, në stadiumin “Turner”, në Beer Sheva. Ndërkohë janë publikuar...

Kombëtarja/ Largohen Veseli dhe Ramadani, Vijnë Balliu dhe Lilaj

Për shkak të probleme fizike dhe konkretisht tërheqjeve muskulare të pësuara gjatë ndeshjes miqësore ndaj Jordanisë futbollistët e ekipit kombëtar, Frederic...

Dëmtime te kuqezinjtë, ikin Veseli-Ramadani, vijnë Balliu-Lilaj

Miqësorja e mbyllur pa gola ndaj Jordanisë i shërbeu trajnerit Christian Panucci për të eksperimentuar me lojtarët e grumbulluar, e pavarësisht rezultatit,...

Lorik Cana flet për martesën: Ja si më doli jashtë kontrollit dasma në Prishtinë

Lorik Cana është “gjahu” kryesor i mediave shqiptare. Ish-kapiteni i kombëtares sonë, rekordmeni i ndeshjeve me fanellën kuqezi, po kalon një periudhë kohore...

Shqipëri – Jordani, ndeshja mbyllet me këtë rezultat!!

Miqësoret rrallë merren seriozisht, por Shqipëria po e tepron, sepse ka kohë që nuk fitojmë asnjë ndeshje me rivalë modestë. Sot jemi ndalur te barazimi 0-0 në...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Jordani

Shqipëria: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi Jordani: Jasen, Al Basha, Shilbaja,...