Category: Bundesliga

“Hallakamë” te Bayern Munchen, të gjithë kundër trajnerit….

Ditë të vështira për Niko Kovac, i cili tashmë duket i rrethuar në Mynih, sepse mediat po e sulmojnë ashpër dhe gjithnjë e më shumë po flitet për përçarje...

Dortmund s’ka të ndalur, ç’farë pasdite për ish-yllin e Barcelonës

Një ndeshje historike që do të mbahet mend gjatë nga tifozët e futbollit gjerman. Borussia Dortmund ka përmbysur gjithçka në sekondat e fundit të takimit duke...

Dortmund i cakton çmimin yllit të ekipit! Tani Juventus…..

Juventuesi po mendon që të përforcohet edhe më shumë në fazën e sulmit, pavarësisht që në skuadër ka yje si Ronaldo, Dybala e Costa. “Zonja e Vjetër”...

Trajneri i Wolfsburg e dërgon në “qiell” yllin e ri kosovar

Elvis Rexhbecaj po vazhdon shkëlqimin në Bundesligën gjermane, shkruan futbollikosovar. Së fundi edhe trajneri i tij, ka folur për të: “Rexhbecaj ka zemrën,...

Ylli Bayern Munchen mesazh Kosovës dhe Shqipërisë [FOTO]

Meritan Shabani është kthyer në një çështje diskutimi mbi zgjedhjen që ai do të bëjë. Pra se cilën Kombëtare do të vendosë ta përfaqësojë ai. Edhe pse...

Rënia e madhe në karrier, nga Bayern Munchen transferohet në Ligën e Tetë të Anglisë

Dale Jennings është emri i lakuar dikur shumë në futbollin anglez. Ishte vetëm 17 vjeçar atëbotë kur ky futbollist u kërkua nga skuadrat më të mëdha angleze,...

Bayern Munchen merrë këtë vendim për James Rodriguez

Bayern Munich ka marrë vendimin final për mesfushorin James Rodriguez.“Bild” ka njoftuar se klubi bavarez dëshiron ta blejë yllin kolumbian, pas periudhës së...

Bundesliga në kaos! Për këtë arsye plasin protestat….

Bundesliga në mesjavë? E bukur, me gola dhe rezultate surprizë, si barazimi i Bayern Munich ndaj Augsburg, apo fitorja tenistike 7-0 e Dortmundit përballë...

Dortmund fitoi me goleadë, ja si u mbyllen ndeshjet tjera të mbrëmjes në Bundesligë

Borussia Dortmund, pas barazimit 1-1 të marrë në javën e katërt të kampionatit kundër Hoffenheim, është kthyer te fitorja mbrëmjen e sotme në takimin e fituar...

Kjo është gënjeshtra e madhe e mediumit shqiptar për Milot Rashicën [FOTO]

“Rashica njejt si te Kosova, ngre zërin kundër trajnerit sepse e la në tribunë”, është titulli i njërës nga mediat e shkruara në Shqipëri, raporton...