Category: Champions League

E pabesueshme: Vetëm Real Madrid ka fituar më shumë se Roma në Champions League

Roma ka fituar rreth 84 mln euro në sezonin e kaluar të Champions League, ku shkoi deri në gjysmëfinale. Vetëm Real Madrid ka fituar më shumë. Ujqërit kanë...

Simeones i pëlqeu Dortmundi i “bukur” që poshtëroi ekipin e tij

Diego Simeone ka pranuar se Borussia Dortmundi ishte e bukur për ta shikuar, por i pëlqeu fakti se humbja 4 me 0 nga gjermanët erdhi herët në sezonin e Atletico...

Shaqiri me notën më të lartë ndaj Zvezdës

Xherdan Shaqiri ka bërë edhe një performancë shumë të mirë në fanellën e Liverpoolit. Ai mori notën më të lartë në këtë ndeshje nga Liverpool Echo dhe...

Marcelo, gazetarëve: Jeni xheloz ndaj nesh sepse nuk dini të luani futboll

Me gjasë nuk është rastësi se forma e dobët e Real Madridit erdhi pa Marcelon në fushën e lojës. Mbrojtësi brazilian shënoi gol në fitoren ndaj Viktoria Plzen...

Barcelona dhe Inter përballen sot me mungesa të mëdha

Barcelona dhe Interi i rikthehen kampanjës në Champions League sonte në ”Camp Nou”. Deri më tani, forma e Barçës në Champions League ka qenë pozitive, pas...

Ç’farë nate e magjishme në Champions League: Ja si përfunduan ndeshjet e mbrëmjes së sotme

Real Madrid është kthyer më në fund te fitorja pas katër humbjesh dhe një barazimi të marrë në pesë ndeshjet e fundit të luajtura në të gjitha...

Përballja me dyshen Neymar-Mbappe, Hysaj “ndez motorët”

Skuadra e Napolit po përgatitet për një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Skuadra e Carlo Ancelottit renditet e dyta në kampionatin Italian pas...

Xherdan Shaqiri i ka nja dy fjalë për serbët para ndeshjes me Zvezdën në Beograd

Xherdan Shaqiri është njëri prej njerëzve më të urryer në Serbi, Futbollisti kosovar ua kishte nxirë jetën serbëve në Kampionatin Botëror, i cili u mbajt...

Lopetegui: “Nëse doni të shihni një trajner të mposhtur, shikoni diku tjetër”

Julen Lopetegui ishte në disponim për t’iu kundërvënë gazetarëve në konfrencën e sotme për media në prag të sfidës ndaj Viktoria Plzen në Champions...

Crvena Zvezda 5 mln euro në “Xhep”, skandal në Champions, dyshime për trukim

Ditën e sotme, media franceze “L’equipe”, ka nxjerrë një lajm tronditës për futbollin, nëse vërtetohet. Siç bën me dije media franceze, UEFA ka lëshuar...