Category: Kosovo representative

Kosova ngrihet më lart në renditjen e FIFA-s, Shqipëria 3 vende më poshtë

Kombëtarja e Kosovës është ngritur një vend më lart në ranglistën e re të publikuar sot nga FIFA. Në ranglistën e kaluar, Dardanët radhiteshin në vendin e...

Reprezentuesit e Kosovës e presin me padurim ndeshjen me Maltën

Në hije të zhvillimeve lidhur me biletat për ndeshjen ndaj Maltës, përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka zhvilluar stërvitjen e parë në prag të dy...

Kololli zbulon arsyen pse mungoi ndaj Ishujve Faroe

Benjamin Kololli ishte heroi i Kosovës kundër Maltës me dy gola në fitoren, 3-1 në kuadër të Ligës së Kombeve. Dhe të gjithë prisnim që mbrojtësi që...

Nuk luajti asnjë minutë zyrtarë, Berisha: “Gjithmonë i gatshëm për Kosovën”

Bernard Berisha ka treguar se sa profesionist i madh është, e po ashtu se sa të madhe e ka dashurinë për vendin e tij. Anësori këmbëshpejtë nga Peja, ishte i...

Kosova, në sytë FIFA-s, përshtypje të mira, loja dhe rezultatet

Që nga momenti kur Kosova u pranua me të drejta të plota në FIFA, përmes një votimi të 13 majit të vitit 2016, askush në qeverinë e futbollit botëror nuk do...

Kombëtarja U21 sot përballet me Izraelin

Kombëtarja U21 e ka zhvilluar djeh stërvitjen e fundit para ndeshjes qe do ta zhvillojnë sot kundër Izraelit, që njëherësh është edhe dueli i fundit i...

Paraqitje e dobët nga Halimi në ndeshjen e fundit

  Besar Halimi u paraqit për 36 minuta në pjesën e dytë ndaj Ishujve Faroe. Paraqitja e mesfushorit të Brondbyt ishte e dobët, ndoshta më e dobëta...

Çfarë po ndodh me Bernard Berishen

Bernard Berisha ishte në stol edhe në ndeshjen kundër Ishujve Faroe. Futbollisti i skuadrës ruse, Akhmat Grozny nuk është aktivizuar në asnjë ndeshje zyrtare...

Ja ç’farë tha Challandes pas barazimit ndaj Ishujve Faroe

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës u paraqit mirë ndaj Ishujve Faroe, por nuk arriti të shfrytëzonte rastet....

Kosova barazoi me Ishujt Faroe, por gaboi edhe Azerbajxhani

Kosova i ka shkuar shumë afër historisë në ndeshjen e Nations League ndaj Ishujve Faroe. Ishte ekipi kosovar ai që kaloi në avantazh dhe kishte shumë mundësi të...