Category: La Liga

E pabesueshme: Palacio në janar te Real Madrid

Blerja e parë e Real Madridit në afatin kalimtar dimëror do të jetë ylli i River Plate, Exequiel Palacios, sipas mediave spanjolle. Real Madridi ka arritur...

Zyrtare: Ja data e saktë e rikthimit të Lionel Messi

Vetëm 11 ditë pasi u dëmtua në bërrylin e djathtë, gjatë ndeshjes përballë Sevillas në kampionatin spanjoll, Lionel Messi ka rinisur stërvitjen me ekipin e...

Mediat spanjolle: Luis Suarez dhe Karim Benzema dy yjet e rinj të “El Clasicos”

“El Clasico” do të luhet për herë të parë këtë për këtë sezon të dielën pasdite, dhe fokusi në Spanjë tek të dy ekipet është reparti i sulmit. Ky do...

Nuk do ta besoni se nga cili gjigant evropian kërkohet “dështimi” i Interit

Skuadra e Atletico Madridit ka shprehur interesim për sulmuesin brazilian Gabriel Barbosa, përcjellin të premten mediumet italiane. Sulmuesi Barbosa që njihet si...

Ky është formacioni më i mirë i javës së kaluar në La Liga

La Liga publikoi formacionin e javës ku kishte në brendësi yje të mëdhenj por edhe emra surprise.Formacioni u publikuar është i modelit 4-4-2 klasik. Ajo që ka...

Iker Casillas bën thirrje për qetësi në Madrid

Ish kapiteni Madrilien bën thirrje për qetësi në Madridë, ja deklarata e plotë e kapitenit legjendarë. ”Qëndroni të qetë sepse sezoni sapo ka filluar....

Reali nuk do të vajtojë më për Ronaldon, ai nuk deshi të qëndrojë këtu

Mesfushori i Real Madridit, Isco thotë se klubi madrilen nuk duhet të qajë për largimin e Cristiano Ronaldos, Reprezentuesi spanjoll shprehet se Reali nuk duhet ta...

Pas 11 vitesh, ”El Clasico” pa dy më të mirët e historisë

Më 28 tetor, ”El Clasico” e shumë pritur do të zhvillohet në ”Camp Nou”, me përballjen, Barcelona – Real Madrid. Por, Lionel Messi do të mungojë për...

Zyrtare: Dalin testet mjekësore, ja sa mungon Messi

Barcelona përmes rrjeteve sociale ka dalur me një komunikatë zyrtare: “Testet e kryera ndaj Leo Messi kanë konfirmuar se ai ka një thyerje të kockave radiale në...

Lopetegui po mundohet të gjej arsyetim pas humbjes nga Levante

Pas humbjes shokuese të Real Madridit nga Levante në ”Santiago Bernabeu”, Julen Lopetegui pohoi se gjëja e fundit për të cilën ai shqetësohet është posti i...