Category: Ligue1

PSG e “blindoi” ish-rezervistin e tyre

Argjentinasi, Angel Di Maria zgjat me dy vite kontratën e tij me “Paris Sent Xhermen” (PSG) dhe tashmë do të luajë për klubin deri më 30 qershor 2021, njoftoi...

Neymar me kërkesë befasuese nga zyrtarët e PSG-së

Barcelona ose Real Madrid, por jo më në Paris. E ardhmja e Neymar duket e sigurt, dhe me kalimin e muajve zërat për një rikthim të tijin në La Liga pritet të...

Di Maria afër rikthimit në Premier League

Anësori i PSG-së, Angel Di Maria është i gatshëm të kthehet në Premier League. Sipas “Mirror”, ish-futbollisti i Manchester United, është i hapur për...

“PSG” vihet pas “De Gea” e monitoron nga afër

Parisienët po monitorojnë gjendjën në mes të De Geas dhe Manchester United. Gardiani i “Man United” nuk është i kënaqur me klubin, ai ka kërkuar që...

Arsene Wenger po joshet nga gjiganti Francez

Pasi u largua nga pankina e Arsenalit, ku qëndronte prej më shumë se dy dekadash, francezi Arsene Wenger po joshet nga një opsion që mund ta rikthejë në vitrinën...

PSG nuk njeh kundërshtar në Francë, Mbappe kompletoi “pokerin” në derbi

Nuk ka shumë histori në supersfidën e javës së 9-të të Ligue 1 të Francës, aty ku dominimi i Paris Saint-Germain është i padiskutueshëm. Kampionët në fuqi...

PSG me ofertë interesante për yllin e Barcelonës

Paris Saint Germain ka bërë një ofertë interesante për skuadrën kampione të Spanjës, Barcelonën. Kjo e fundit gjatë afatit kalimtar veror pati kërkuar që të...

7 herë radhazi 3+, PSG vendos rekord të “artë” në Ligue1

Paris Saint-Germain vazhdon marshimin drejt titullit kampion teksa ka fituar edhe ndeshjen e shtatë radhazi në kampionati. Të besuarit e Thomas Tuchel e kanë ruajtur...

Gjigantët evropian “çmenden” pas sulmuesit nga Ligue1

Dy gjigantët evropianë interesohen për lojëtarin e skuadrës franceze. Nicolas Pepe është duke mahnitur me paraqitjet e tij këtë stinor. Sulmuesi i Lille edhe...

UEFA nis procedurë të re “shqetësuese” për gjigantin evropian

Klubi francez i futbollit PSG, nën mbikëqyrje nga UEFA për mosrespektimin e rregullave financiare që prej ardhjes së Neymar dhe Kylian Mbappe për një vlerë prej...