Category: Merkato

Mourinho i ‘mbyll’ derën Florentino Perezit

Emri i Jose Mourinhos ishte njëri nga emrat e përfolur si zëvëndësuesi i Julen Lopeteguit nëse ky i fundit shkarkohet nga Perez.Trajneri aktual i Manchester United...

Silva nuk e përjashton rikthimin te Milano

Sulmuesi portugez, Andre Silva ishte heroi i Portugalisë mbrëmjen e kaluar ku shënoi dy gola në fitoren ndaj Polonisë. Pas ndeshjes sulmuesi tha se ndihet i lumtur...

Mourinho e do Ibrën prapa te United

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, dëshiron që ta rikthejë Zlatan Ibrahimoviqin te ky klub, sipas raportimeve të ESPN. Suedezi u largua nga Old Trafford...

Mourinho në Podgoricë, ja cilin lojtar e vëzhgoi nga afër

Jose Mourinho rrezikon shkarkimin nga Manchester United? Broçkulla, nëse merret në konsideratë fakti që United vazhdon punën normalisht dhe shihet aktiviteti i...

Paqueta afër transferimit te Milan

Drejtori sportiv i klubit brazilian, Flamengo, Carlos Noval, ka mohuar që Milani ka arritur nj marrëveshje për transferimin e Lucas Paqueta-s. Sidoqoftë, ai beso nse...

Zbulohet transferimi i parë i Gazidis te Milani

Milani është në kërkim të një nënshkrimi të madh për repartin e mesfushës, ndoshta një lojtar që mund të arrijë si një transferim të lirë. Leonardo ka...

Serie A do të ‘dridhet’ nga ky transferim i Juventusit

Juventusi po planifikon që të bëjë një transferim gjigant në verën e vitit 2019. ‘Zonja e Vjetër’ ka ndërtuar një skuadër që ia kanë frikën të gjitha...

Klopp-t i duhet një mesfushor kreativ

Liverpool mund të jetë duke kërkuar që të nënshkruajë me një mesfushor organizativ, pas një performancë të dobët të mesfushës në barazimin e fundjavës me...

Real do të humbasë dy yje në fund të këtij sezoni

Julien Lopetegui e di se duke filluar nga sezoni i ardhshëm Real Madrid do të ketë dy boshllëqe shumë të mëdha. Marcelo dhe Karim Benzema, sipas “Don Balon”,...

Tifozët e Realit thërrasin emrin e Ronaldos

CR7 iu mungon madrilienëve. Duhet se jo vetëm Real Madridit, por edhe tifozëve madrilenë është duke iu munguar njeriu të cilin dikur e fishkëllenin,...