Category: Other championships

Shkëndija pranë historisë, në orën 20:45 sfidon Rosenborgun

Shkëndija e Tetovës ndeshet sonte me Rosenborgun. Shkëndija e Tetovës për të tretin edicion radhazi pranë grupeve të Europa League-s. Pasi u eliminuan në dy...

Çmenduri në Ligën e Zvicrës: Shënon gol nga 80 metra (VIDEO)

Nuk ka shumë kohë që ka filluar sezoni i ri në Supër Ligën e Zvicrës, por goli i vitit mbase është shënuar qysh tani. Lojtari i Luganos, Dragan Mihajlovic, ka...

Futbollisti kosovar shënon golin e fitores për Lokomotivën e Zagrebit

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës U-21, Lirim Kastrati, ka qenë vendimtar për skuadrën e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci në fitoren 2:1 ndaj NK Istra...

Vidal në radarin e Lokomotivës të Moskës

Lokomotiva e Moskës ka vënë kontaktet e para me zyrtarët e Barcelona në tentim për ta transferuar mbrojtësin Aleix Vidal. Vidal është duke kërkuar më shumë...

Derbi i Zvicrës i mbushur me shqiptarë

Futbolli zvicerian duket se është “pushtuar” nga futbollistët shqiptarë. Përveç atyre që luajnë me Kombëtaren e Zvicrës edhe në klubet e këtij...

Ujkani lë Italinë, nënshkruan në Superligën turke

Pas plot 11 vitesh Samir Ujkani do të lërë Italinë për t’u transferuar në Superligën turke. Në orët e ardhshme portieri dhe njëkohësisht kapiteni i...

Iniesta zbarkon në Japoni, pritje madhështore për të

Ai është pritur nga një numër i madh i tifozëve dhe i mediave vendëse. Andres Iniesta ka zbarkuar në Japoni, ku do të vazhdojë karrierën. Ai është pritur...

Boca Juniors kërkon Jerry Mina

Boca Juniors ka bërë një ofertë prej 5 milionë eurosh për ta huazuar mbrojtësin e Barcelona Yerry Mina. Për kolumbianin është rritur interesimi pas paraqitjeve...

Arrihet marrëveshja, Blind shitet nga Man Utd

Daley Blind do të largohet nga Manchester United duke u rikthyer në Eredivisie të Holandës. Manchester United ka arritur marrëveshje me Ajax Amsterdamin për...

ZYRTARE: Torres prezantohet te klubi i ri

Fernando Torres është prezantuar te klubi i ri. Dikur minierat e arit për futbollistët e famshëm në fund karriere ishin Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Katari...