Category: Premier League

Zyrtare: Ranieri befasisht te kjo skuadër e famshme angleze

Claudio Ranieri është emëruar trajner i ri i Fulhamit të mërkurën, duke e zëvendësuar trajnerin e shkarkuar serb, Slavisa Jokanovic. Jokanovic u shkarkua dhe...

Liverpool mposht Huddersfieldin, asistim dhe lojë fantastike nga Shaqiri

Liverpooli i Klopp ka marrë një tjetër 3-pikësh në transfertën ndaj Huddersfieldit, duke ruajtur ritmin e Manchester City-t, të cilin e barazoi në krye të...

CHelsea e United ndajnë pikët në kryederbin Anglez

Ka përfunduar barazim 2:2 derbi mes Chelsea dhe Manchester United i zhvilluar në ‘Stamford Bridge’. Chelsea dhe Manchester United kanë ndarë pikët duke barazuar...

Hazard: ”Nuk ka problem nëse nuk shkojë në Spanjë, do të jem i lumtur çfarëdo që të ndodhë”

Eden Hazard është rikthyer të flas përsëri për të ardhmen e tij dhe këtë herë ekskluzivisht për mikrofonat e Sky Sports. Belgu përsëri u deklarua disi i...

Kush e mposhti Spanjën? Ja përgjigjia e trajnerit të Tottenhamit….

Bosi i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino ka thënë se është krenar për të gjithë lojtarët e tij pasi Anglia ka mundur Spanjën. Pas trajtimit të tij në...

Ish-ylli i United: Kjo skuadër luan futbollin më spektakolar në Premier League

Edhe pse e kishte mjaft të vështirë, legjenda e Manchester Unitedit, Eric Cantona, e ka pranuar se rivalët e ish-klubit të tij, Manchester City, janë duke e...

Planifikohet shkëmbim i bujshëm lojtarësh, Real Madrid – Chelsea

Real Madridi është i gatshëm t’ia ofrojë Chelseas, Gareth Balen në kuadër të një marrëveshjeje për transferimin e Eden Hazardit, sipas Ok Diario. Sulmuesi...

Arsenal krah Inter dhe Milan për Barella

Ekipet Inter dhe Milan prijnë në garën për të nënshkruar me mesfushorin e Cagliari, Nicolo Barella. Por që edhe është edhe Arsenal nga Premier League që pritet...

​“Salah po përballet me problemet e njëjta me Pogba”

Ylli egjiptian i Liverpoolit, Mohamed Salah, është duke kaluar nëpër një periudhë të vështirë për Liverpoolin, dhe ish-futbollisti anglez, Paul Ince, beson se...

Taulant Xhaka në hapat e vëllait drejtë Premier Leageu

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka mund të transferohet në Premier Ligën angleze në merkaton e janarit, teksa për të së fundmi është interesuar...