Category: Serie A

Gattuso: Akoma nuk po luajmë si skuadër…

Trajneri i AC Milan rino Gattuso ka thënë se Kuqezinjtë nuk janë duke luajtur akoma si skuadër, megjithëse fituan ndaj Genoa-s 2-1 të mërkurën. Milan mori...

Ja arsyet se përse Serie A është akoma kampionat i hapur

Vitin e kaluar, pas 10 javësh kampionat, Juventusi ishte i treti në renditje, kishte 25 pikë, një më pak se Interi dhe tre më pak se Napoli që mbante vendin e...

Milan fitoi në “frymën” e fundit, vendi i katërt tani një realitet

Milani ka mposhtur Genoan me rezultat 2 me 1 për të hyrë në top-katërshe të tabelës në Serie A. Suso shënoi golin e parë të ndeshjes, teksa më pas Romagnoli...

Nuk do ta besoni se nga cili gjigant evropian kërkohet “dështimi” i Interit

Skuadra e Atletico Madridit ka shprehur interesim për sulmuesin brazilian Gabriel Barbosa, përcjellin të premten mediumet italiane. Sulmuesi Barbosa që njihet si...

Agnelli bafason të gjithë me këtë deklaratë

Në një ditë të rëndësishme të Juventusit, dedikuar mbledhjes së aksionarëve bardhezinj, me Andrea Agnelli si numrin një të klubit, mund të analizohen...

Lëndohet Berisha, braktisë seancën stërvitore!

  Duket se problemet për mesfushorin Valon Berisha nuk kanë të ndalur. Ai sot u detyrua të lë stërvitjen si shkak i dhimbjeve në kyçin këmbës së majtë....

Zyrtare: Interi tregon gjendjen e futbollistëve të lënduar

Ndërkohë që Interi arriti të fitonte derbin falë golit ​​të minutës së fundit nga Mauro Icardi, Nerazzurrët gjithashtu pësuan një dëmtim të...

Genoa ia ndërpret Juventusit ecurinë e përkryer të fitoreve në Serie A

Genoa ka bërë befasi të papritur duke ia ndërprerë Juventusit ecurinë e përkryer të fitoreve të pandërprera në edicionin e ri të Serisë A, pasi e ndali me...

Icardi: Unë dua të qëndroj në Inter

Kapiteni i skuadrës Inter Milan, Mauro Icardi, dëshiron të qëndrojë me gjigantët e Serie A dhe është afër nënshkrimit të një marrëveshje të re. “Unë jam...

Gonzalo Higuain: Juventusi më përzuri për Ronaldon, por ndaj tyre ndjej vetëm…..

Gonzalo Higuain dëshiron gjithçka. Dhe menjëherë. “Pipita” është i uritur për fitore, por nuk mund të presë. Dhe gjatë intervistës së dhënë për Marco...