Category: Superliga

E pabesueshme: Kjo gjë nuk i ka ndodhur Gjilanit gjatë tërë edicionit të kaluar

Gjilani këtë edicion po kalon në një formë tejet të luhatshme, derisa rezultatet nga java në javë janë diametralisht të kundërta.     Nga fitorja...

Dramë në Mitrovicë, dy kartona të kuq brenda pak minutave

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e Superligës që janë duke u zhvilluar sot. Gjilani është duke u përballur me Feronikelin, ku pas 45 minutave,...

Drita hyn në seri, Prishtina me lehtësi ndaj KEK-ut

Drita Gjilanit ka regjistruar fitoren e tretë radhazi në kampionat, teksa pasditen e sotme ka mposhtur Ferizajn në transfertë, me rezultatin 0-2. Skuadra e drejtuar...

Ipko Superliga sjell sot katër ndeshje interesante

Sot luhen katër ndeshje të Ipko Superligës së Kosovës ku nuk do të mungojnë përballjet interesante. Prishtina do të provojë të mbetet në hapë me Feronikelin...

Zyrtare: Bekim Shotani është emëruar trajneri i KF Llapit

Trajneri Bekim Shotani do të jetë pasuesi i Bylbyl Sokolit te skuadra e KF Llapit. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, KF Llapi ka prezantuar trajnerin...

Batatina e zgjeron ‘rrethin’, krahas llapjanëve i uron edhe qytetarët e këtij rajoni

Llapi i është kthyer fitoreve në xhiron e dhjetë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll duke e mundur në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë skuadrën...

Trepça ’89 dhe Drenica arritën sot fitore spektakolare

Drenica dhe Trepça ‘89 kanë siguruar fitore në ndeshjet kundër Flamurtarit dhe Lirisë. Drenicasit fituan si mysafirë të kryeqytetasve me rezultat 3 me 0 ndërsa...

Pas largimit të Sokolit, ky trajner po e udhëheq skuadrën e Llapit [FOTO]

Skuadra e Llapit po vazhdon me përgatitje intensive para duelit të javës së dhjetë të Ipko Superligës përballë Gjilanit, derisa seancat stërvitore po...

Llapi thellohet në krizë, jep dorëheqje komplet kryesia, vetëm Batatina JO

Gjatë ditës së sotme është mbledhur kryesia e klubit të Llapit ku është marrë vendim për shkarkiomin e trajnerit Bylbyl Sokoli. Sipas burimeve të...

Zyrtare: Presidenti i Llapit konfirmon dorëheqjen

Presidenti i KF Llapit, Nexhat Dumnica ka bërë të ditur se nuk do të jetë në krye të klubit nga Podujeva. Pesë vite pasi mori drejtimin e klubit, Dumnica ka...