Category: HANDBALL

EHF Euro 2020: Kosova në udhëtim përball Polonisë

Në kuadër të eleminatoreve për EHF EURO 2020, Kosova do të luaj në udhëtim kundër Polonisë me 24 tetor me fillim nga ora 18:00. Kjo ndeshje do të zhvillohet...

Istogu ka vazhduar me formë të lartë

Istogu ka vazhduar me formë të lartë. Skuadra e drejtuar nga Faruk Shala të shtunën ka fituar thellë ndaj Shqiponjës së Gjakovës me rezultat 40:25. Ndeshja e...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë...

Kosova nikoqire e IHF Trophy për grupmoshat U18 dhe U20

Federata e Hendbollit e Kosovës nga data 23-28 do te jetë nikoqire e një ngjarje të madhe sportive IHF Trophy për grupmoshën U18 dhe grupmoshën U20 në...

Veriun e viziton edhe Partizani i Beogradit, pëson nga Mokra Gora

Për një festë të hendbollit kanë raportuar mediat serbe për ndeshjen kampionale mes Mokra Gorës dhe Partizanit të Beogradit. Kjo ndeshje është luajtur të...

Vendim i papritur i “Intelektualëve” para derbit të madh

Tifozët e Dritës, Intelektualët kanë vendosur që ti bojkotojn gjitha mediumet duke mos pranuar të dalin në intervista apo emisone para derbi ndaj Gjilanit,...

Derbi i Anamoravës në kalendarin shtetëror!

Jemi në prag të ndeshjes Gjilani dhe Drita nga Gjilani, ku ky derbi llogaritet të jetë më i madhi lokal në trojet shqiptare, e një ndër derbit më të zjarrtë...

Ja si u mbyll xhiroja e dytë në hendbollin kosovar

Fitore të thella kanë shënuar katër ekipet favorite, në kuadër të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të gjitha ndeshjet e...

Hidhet shorti në futsall, ja kur fillon sezoni vjeshtor

Përpos nisjes së sezonit vjeshtor në futboll, së shpejti do të fillojë edhe ai i futsallit, pasi këtë të premte është hedhur shorti për edicionin e ri...

Terziqi ndër më të mirët, por asnjëherë më i miri

Deniz Terziqi është ndër hendbollistët më të mirë në Kosovë. Si kadet e junior ka fituar epitetin e më të mirit. Në tre vjetët e fundit është shpallur më...