Category: Kosovo representative

EHF Euro 2020: Kosova në udhëtim përball Polonisë

Në kuadër të eleminatoreve për EHF EURO 2020, Kosova do të luaj në udhëtim kundër Polonisë me 24 tetor me fillim nga ora 18:00. Kjo ndeshje do të zhvillohet...

Ujkani reagon për biletat: Populli ynë nuk e meriton këtë!

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme Kosova – Malta, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka thënë...

Terziqi ndër më të mirët, por asnjëherë më i miri

Deniz Terziqi është ndër hendbollistët më të mirë në Kosovë. Si kadet e junior ka fituar epitetin e më të mirit. Në tre vjetët e fundit është shpallur më...

Lajm katastrofal për Përfaqësuesen e Kosovës

Mesfushori kosovar, Valon Berisha rrezikon seriozisht që të mbetet jashtë grumbullimit të përfaqësueses për dy ndeshjet e shtatorit.     Reprezentuesi...

Joni i gatshëm të bëhet lider i Besës dhe i Kosovës

Plot 14 gola ndaj Moldavisë. 14 të tjerë ndaj Bullgarisë. Në shumë ndeshje realizatori më i mirë.   Ashtu siç pritej, Jon Muqolli ishte prej...

Fitore Aliu i’a siguroi suksesin historik skuadrës gjermane

Hendbollistet e kombëtares së Kosovës po vazhdojnë të jenë vendimtare për skuadrat e tyre. Është Fitore Aliu që në fundjavë ka shënuar gol vendimtar për...

Dorëhiqet Kokollari

Gëzim Kokollari ka dhënë dorëheqje nga pozita e anëtarit të Bordit në Federatën e Hendbollit të Kosovës (FHK). Ai ka falënderuar presidentin e kësaj...

Kosova paraqet sfidë për organizatat ndërkombëtare sportive

Pasi iu shfaqën telashe të mëdha, Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) është kujdesur që Kosova e Serbia të mos bjerë në të njëjtin grup në eliminatoret...

Turneun e ndërprerë nga Serbia, EHF-ja e mbyll në mënyrë josportive

Turneu eliminator për kampionatin botëror të hendbollit U-20, që ishte caktuar të zhvillohej në Serbi dhe që u ndërpre nga autoritetet serbe muajin e shkuar,...

Me pengesat ndaj sportistëve kosovarë, Serbia i hap telashe të mëdha vetes

Pas orës 14:00 u planifikua nisja për në Prishtinë. Takimi ku përfundimisht u kuptua se turneu nuk do të vazhdohej në Prishtinë u krye pak pas orës 13:00 dhe...