Category: Other events

Kosova nikoqire e IHF Trophy për grupmoshat U18 dhe U20

Federata e Hendbollit e Kosovës nga data 23-28 do te jetë nikoqire e një ngjarje të madhe sportive IHF Trophy për grupmoshën U18 dhe grupmoshën U20 në...

Dorëhiqet Kokollari

Gëzim Kokollari ka dhënë dorëheqje nga pozita e anëtarit të Bordit në Federatën e Hendbollit të Kosovës (FHK). Ai ka falënderuar presidentin e kësaj...

Kosova është nisur për në shtëpi, siguri e hatashme nga serbët gjatë rrugës[FOTO]

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në hendboll për femra është nisur në ora 14:00 nga Beogradi për në Kosovë. Burime të Koha.net bëjnë të ditur se është një...

Për ndeshjet e Kosovës ndaj Sllovakisë dhe Norvegjisë do të caktohet termin i ri

Federata Evropiane e Hendbollit e ka falënderuar Kosovën për idenë që dy ndeshjet që Serbia nuk lejoi të zhvillohen në Kovilovo, afër Beogradit, të zhvendosen...

Qeveria e Kosovës: Krijimi i situatave të frikshme e armiqësore në sport papërgjegjësi e shtetit serb

Pas anulimit të ndeshjes së sotme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë U20 në hendboll për femrat ka reaguar edhe Qeveria e Republikës së Kosovës. Përmes një...