Category: Superliga

Istogu ka vazhduar me formë të lartë

Istogu ka vazhduar me formë të lartë. Skuadra e drejtuar nga Faruk Shala të shtunën ka fituar thellë ndaj Shqiponjës së Gjakovës me rezultat 40:25. Ndeshja e...

Vendim i papritur i “Intelektualëve” para derbit të madh

Tifozët e Dritës, Intelektualët kanë vendosur që ti bojkotojn gjitha mediumet duke mos pranuar të dalin në intervista apo emisone para derbi ndaj Gjilanit,...

Derbi i Anamoravës në kalendarin shtetëror!

Jemi në prag të ndeshjes Gjilani dhe Drita nga Gjilani, ku ky derbi llogaritet të jetë më i madhi lokal në trojet shqiptare, e një ndër derbit më të zjarrtë...

Ja si u mbyll xhiroja e dytë në hendbollin kosovar

Fitore të thella kanë shënuar katër ekipet favorite, në kuadër të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të gjitha ndeshjet e...

Hidhet shorti në futsall, ja kur fillon sezoni vjeshtor

Përpos nisjes së sezonit vjeshtor në futboll, së shpejti do të fillojë edhe ai i futsallit, pasi këtë të premte është hedhur shorti për edicionin e ri...

Terziqi ndër më të mirët, por asnjëherë më i miri

Deniz Terziqi është ndër hendbollistët më të mirë në Kosovë. Si kadet e junior ka fituar epitetin e më të mirit. Në tre vjetët e fundit është shpallur më...

Joni i gatshëm të bëhet lider i Besës dhe i Kosovës

Plot 14 gola ndaj Moldavisë. 14 të tjerë ndaj Bullgarisë. Në shumë ndeshje realizatori më i mirë.   Ashtu siç pritej, Jon Muqolli ishte prej...

Zyrtare: Debatik Curri pensionohet, por bëhet trajner te kjo skuadër

Skuadra e Prishtinës tashmë ndodhet në Tiranë për duelin e pasditës që do ta zhvillojë ndaj ekipit me të njëjtin emër. Ndërsa, krahas disa mungesa për arsye...

Drita nuk e di saktë sa para do t’i marrë nga UEFA

Drita në këtë edicion u kurorëzua me titullin kampion në elitën e futbollit kosovar, ndërkohë që për herë të parë mori pjesë në garat para-kualifikuese...

Largim i befasishëm nga Flamurtari

Mbrojtësi prishtinas Akil Makolli, i ka ndarë rrugët me klubin e Flamurtarit. Pas një sezoni të mirë, ku mbrojtësi ishte kthyer nga dëmtimi, Makolli do të...