Category: OTHER SPORTS

Kuka komentoi suksesin në Abu Dhabi, thotë se Kelmendi s’ka lëndim të rëndë

Kosova ka rrëmbyer sot tre medalje, një të artë e dy të argjendta, në Grand Slamin në Abu Dhabi, dhe kjo e ka gëzuar jashtëzakonisht shumë trajnerin e...

Dardan Cena i artë, Anes Veseli i bronztë në turneun Koroshka Open në Slloveni

Dardan Cena (-50kg) është stolisur me medaljen e artë për grupmoshën U16, duke fituar katër ndeshje. Ai në ndeshjen e parë mposhti me 2 Wazaari garuësin nga...

Raikonen shënon fitoren e parë këtë sezon, triumfon në Amerikë

Kimi Raikonen ka fituar Çmimin e Madh të SHBA-ve në Formula 1. Piloti i Ferrarit shënoi fitoren e parë këtë sezon duke lënë mbrapa Max Verstapen me Red Bull....

Formula 1: Lewis Hamilton e nis me këmbën e mbarë

Lewis Hamilton e nis me këmbën e mbarë fundjavën që mund të jetë ajo e dorëzimit të trofeut të pestë botëror në Formulën 1. Piloti britanik i Mercedesit e...

Statovci, mjeshtri i madh i karatesë

Përkushtimi dhe puna e tij e madhe në karate e bëjnë Mustafë Merovcin të veçantë në këtë sport luftarak. Ai është më shumë se një mjeshtër i karatesë....

Katër gjeneratat e arta të xhudos…

Në ngjarjet e sportit të xhudos, Kosova tashmë i ka të fituara të gjitha medaljet e mundshme. Ka tituj e medalje në kampionate botërore për seniorë e po ashtu...

Fetije Halimi, ndër të rrallat femra në garat e automobilizmit

Mëngjesi i ditës së premte në Klan Kosova ka filluar me shpejtësi dhe adrenalinë. Është gazetarja Shpresa Sekiraqa e cila sjellë profilin e një garuese...

Atleti Muhamet Ramadani garon sot në hedhje të gjyles 5 kilogramë në LOR Buenos Aires 2018

Atleti Muhamet Ramadani do të garojë sot në ditën e gjashtë të Lojërave Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018, që po mbahen në Buenos Aires të...

Erza Muminoviqi po garon edhe sot në Lojërat Olimpike

Erza Muminoviqi po garon edhe sot në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018. Xhudistja jonë është përzgjedhur në njërin nga ekipet mikse të formuara...

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar përgëzon Kosovën për medaljen e fituar në “Buenos Aires [VIDEO]

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, uron Kosovën për medaljen e bronztë të fituar në lojërat olimpike për të rinj   “Buenos Aires...