Category: Cycling

Rrahje e çiklistëve në Turin e Shqipërisë, federata pezulloi ndarjen e çmimeve

Ditën e djeshme u zhvillua etapa e katërt dhe e fundit e Turit të Shqipërisë për kategorinë “Junior”. Kjo etapë ishte e gjatë 70 kilometra nga Korça deri...

Kampionati i Kosovës në Çiklizëm: Sot u zhvillua gara e Ferizajit! Ja rezultatet e arritura [FOTO]

Sot u zhvillua gara e radhës në Kampionatin e Kosovës në Çiklizëm, e cila u mbajt në shtegun prej 95 kilometrave në qytetin e Ferizajit, shkruan...

Kampionati i Kosovës në Çiklizëm: Gara e Mitrovicës ishte spektakolare, shkëlqeu ky çiklist mitrovicas

Vikendin e kaluar në Mitrovicë u zhvilkua gara e radhës në kampionatin e Kosovës, ku nuk mungoi spektakli dhe rezultatet e papritura, shkruan...

E pabesueshme: Çiklisti i njohur nuk vdiq nga sulmi në zemër, por nga pickimi i një insekti…

Andreas Kapes është ndarë nga jeta në moshën 52-vjeçare për shkak të një arresti kardiak të shkaktuar nga një shok anafilaktik. Çiklisiti i njohur ndërroi...

Ndërron jetë befasisht çiklisti me famë botërore

Ndahet nga jeta në moshën 52-vjeçare, ish çiklisti profesionist Andreas Kappes. Vdekja e tij erdhi më 30 korrik, si pasojë e një arresti kardiak, i shkaktuar nga...

Hamilton larg nga të tjerët në Gjermani

Piloti i Mercedesit, Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Gjermanisë, transmeton zeri.info   Britaniku, i cili e filloi garën nga pozita...

U zhvillua dita e dytë e Kampionatit të Kosovës në Çiklizëm, ja rezultatet e arritura…

Sot u zhvillua gara e dytë në kuadër të kampionatit të Kosovës, në diciplinën ,, Garë Individuale’’ për kategoritë U23 dhe Elitë. Gara u zhvillua në...

Ky është serbi i parë që do ta përfaqësojë Kosovën në çiklizëm

  Pas emrave të Rrahim Manit, Samir Hasanit, Egzon Misinit e Gentrit Hajdarit, vjen ai i Dragan Nikolçeviqit, shkruan sot Koha Ditore.   Janë këta pesë...

Unioni Europian i Çiklizmit dhuron donacion për Federatën e Çiklizmit të Kosovës [FOTO]

Unioni Europian i Çiklizmit dhuron donacion për Federatën e Çiklizmit të Kosovë. Unioni Evropian i Çiklizmit (UEC) ka dhuruar një furgon si donacion për nevojat...

Zyrtare: Çiklisti i famshëm amerikan do të marrë pjesë në “Giro d’Italia”

Pak ditë pasi mbylli çështjen e mashtrimit me doping, duke paguar një shumë prej 5 milionë dollarësh dhe fituar pafajësinë, çiklisti amerikan Lance Armstrong...