Category: Formula1

Raikonen shënon fitoren e parë këtë sezon, triumfon në Amerikë

Kimi Raikonen ka fituar Çmimin e Madh të SHBA-ve në Formula 1. Piloti i Ferrarit shënoi fitoren e parë këtë sezon duke lënë mbrapa Max Verstapen me Red Bull....

Formula 1: Lewis Hamilton e nis me këmbën e mbarë

Lewis Hamilton e nis me këmbën e mbarë fundjavën që mund të jetë ajo e dorëzimit të trofeut të pestë botëror në Formulën 1. Piloti britanik i Mercedesit e...

Hamilton triumfon në Japoni për t’iu afruar titullit

Lews Hamilton ka arritur të triumfojë në Japoni për t’iu afruar edhe më shumë titullit kampion në Formula 1. Garuesi i Mercedesit i la pas të gjithë në...

Hamilton në rrugë të duhur për t’u shpallur kampion

Piloti britanik, Lewis Hamilton është i pari në renditjen tabelare, ku prinë me 306 pikë deri më tani. Diferenca mes tij dhe Sebastian Vettel është 50 pikë, i...

Njihuni me pilotin shqiptar që shumë shpejtë do ta shohim në Formula 1

Piloti shqiptarë, Lirim Zendeli, është kampion i ri në Formula 4. Shkupjani 18 vjeçar , u shpall kampion në këtë konkurencë garash , duke shënuar rekord të ri...

Hamilton triumfon në Singapor

Ka qënë britaniku Lewis Hamilton ai që ka fituar Çmimin e Madh të Singaporit, duke e çuar në 40 pikë avantazhin e tij ndaj pilotit të Ferrarit, Sebastian...

Këtë vikend zhvillohet xhiroja e radhës në Formula1

Emocionet e kampionatit botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e 15-të të sezonit që do të zhvillohet në Singapor, shkruan Anadolu Agency (AA).  ...

Zyrtare: Raikkonen largohet nga Ferrari, ja kush është pasuesi i tij te “kokëkuqja”

Pas tetë sezonesh me Ferrari-n është konfirmuar lajmi se piloti Kimi Raikkonen nuk do të vishet më me të kuqe për 2019-tën. Ai do të rikthehet në ekipin Sauber...

Ferrari nuk lejon befasi në “shtëpi”

Ferrari feston në shtëpinë e tij. “Kokëkuqja” italiane ishte dominuese në provat zyrtare të zhvilluara në pistën e Monzas në ndalesën e radhës në...

Alkool dhe festat e shfrenuara, ja sekretet e Kimi Raikonen

Kimi Raikonen së fundmi ka nxjerrë librin e tij autobiografik dhe menjëherë ka tërhequr shumë vëmendje në të gjithë botën me detaje të pathëna rreth jetës...