Category: Moto GP

Moto GP, çmimi i madh i Francës: Ja rezultatet e provave zyrtare

    Johann Zarco me Monster Yamaha ka siguruar sot pasdite “pole position” në pistën e La Mansh, duke dhënë kohën 1’31”185” në përfundim të...

Dovizioso vazhdon me Ducatin deri më 2020

Dovi do të garojë edhe për dy vite të tjera mbi Desmosedicin e skuadrës zyrtare. Andrea Dovizioso ka arritur marrëveshjen me Ducatin për zgjatjen e marrëveshjes...

Marquez akuza Rossit: Përdor pushtetin mediatik për interesa personale

      Duket se polemikat mes Marc Marquez dhe Valentino Rossit nuk do të përfudojnë ndonjëherë. Pas garës së fundit të zhvilluar në pistën e...