Category: TENIS

Për herë të parë u mbajtë “Albanian Open” në tenis

Kampionati ndërkombëtar i tenisit “Albanian Open 2018”, për “seniors” u zhvillua për herë të parë në Tiranë, duke shënuar një moment të...

Serena Williams, atletja më e pasur në botë

Tetë nga dhjetë gratë më të pasura atlete janë teniste dhe e para në këtë listë radhitet kampionia e shumëfishtë e Grand Slam, Serena Williams. Williams ka...

Cincinnati Open: Serena Williams mposhtet nga Petra Kvitova

Ish e para e botës, Serena Williams ka thënë se është në fillim të “rikthimit të gjatë”. Këtë ajo e ka thënë pas disfatës së pësuar nga çekja Petra...

Nadal befasisht tërhiqet nga turneu prestigjoz!!!

Rafael Nadal është tërhequr nga gara në Cincinnati Masters pas triumfit në Rogers Cup.     Ai pritet të jetë i gatshëm për US Open, Grand Slamin final...

Djokovic për herë të katërt kampion në Wimbledon

Nokav Gjokoviq e mposhti Kevin Andersonin 6-2, 6-2 dhe 7-6, për të fituar Wimbledonin. Me këtë rast, Gjokoviq ka fituar titullin e tij të katërt të Wimbledonit,...

Wimbledon 2018: Federer vazhdon, eliminohet Venus Williams

Asnjë problem për Roger Federer i cili u kualifikua pa vështirësi në raundin e 4-të të Wimbledonit. 8-herë fituesi i grand-slamit londinez triumfoi 3-0 me sete...

Dita Botërore e Gazetarëve të Sportit

Sot është një ditë e veçantë për të gjithë gazetarët e Sportit në Botë. Sot shënohet dita e gazetarëve të Sportit nëpër Botë. Dita Botërore e...

Vendoset gurthemeli i Qendër të Mjekësisë Sportive

Kosova do të bëhet me Qendër të Mjekësisë Sportive dhe Klinikë të Mjekësisë Fizikale me Rehabilitim. Gurthemeli i saj është vendosur në hapësirën e...

Feim Hoxha emërohet sekretar i Këshillit Kombëtar kundër dukurive negative në sport

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të Rregullores për Organizimin, Funksionimin, Detyrat dhe Përgjegjësitë e Këshillit Kombëtar...

French Open: Djokovic mposht Verdasco, arrin çerekfinalen

Novak Djokovic ka forcuar thirrjet se është një prej pretendentëve për ta fituar French Open. Kjo pasi serbi ka arritur në çerekfinale të kësaj ngjarjeje duke...