Category: VOLLEY-BALL

Liga e parë: Ekipet fillojnë sezonin e ri 2018-2019

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e javës së parë në Ligën e Parë të meshkujve dhe femrave në volejboll. Ky është orari I ndeshjeve në Ligën e...

E nisi karrierën me ekipin e shkollës, por tani është prej volejbollisteve kryesore në vend

Rukije Muja nuk e kishte menduar se një ditë do të merrej me volejboll. Apo se do të bënte karrierë në sport. Tregon se si fëmijë e ka dashur vizatimin....

Kosova stoliset me medalje të artë edhe në sportin që askush nuk e ka pritur

Kosova ka arritur që të fitoj për herë të parë Kampionatin Ballkanik në Beach Volley për femra U20.   Në konkurencen e meshkujve fituese ka dalë Turqia....

Dita Botërore e Gazetarëve të Sportit

Sot është një ditë e veçantë për të gjithë gazetarët e Sportit në Botë. Sot shënohet dita e gazetarëve të Sportit nëpër Botë. Dita Botërore e...

Vendoset gurthemeli i Qendër të Mjekësisë Sportive

Kosova do të bëhet me Qendër të Mjekësisë Sportive dhe Klinikë të Mjekësisë Fizikale me Rehabilitim. Gurthemeli i saj është vendosur në hapësirën e...

Feim Hoxha emërohet sekretar i Këshillit Kombëtar kundër dukurive negative në sport

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të Rregullores për Organizimin, Funksionimin, Detyrat dhe Përgjegjësitë e Këshillit Kombëtar...

Kombëtaret e dyja konkurencave në volejboll pësuan humbjet e radhës

    Kombëtaret e Kosovës në volejboll në të dyja komkurrencat pësuan humbjet e radhës në kuadër të ligës evropiane të CEV-it.     Femrat...

Prishtina detyrohet të heqë dorë nga Evropa për herë të katërt

Si nënkampione e Superligës së Kosovës në volejboll (meshkujt), Prishtina Volley-M ka fituar të drejtën e paraqitjes në garat evropiane, saktësisht në...

Peja kampion i Kosovës në volejboll

Peja është shpallur kampione e Kosovës në volejboll, pasi në ndeshjen e tretë dhe njëherësh vendimtare për titullin e kampionit, mposhti Prishtinën 3-2, në...

Filloi implementimi i projektit katër vjeçar i shkollave të volejbollit në kosovë

Sot me dt.14 Prill 2018, Komisioni për zhvillim i FVK-së i shoqëruar nga kryetari dhe sekretari i përgjithshëm ka filluar fazen e implementimit të projektit katër...