Category: Superliga

Liga e parë: Ekipet fillojnë sezonin e ri 2018-2019

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e javës së parë në Ligën e Parë të meshkujve dhe femrave në volejboll. Ky është orari I ndeshjeve në Ligën e...

Prishtina detyrohet të heqë dorë nga Evropa për herë të katërt

Si nënkampione e Superligës së Kosovës në volejboll (meshkujt), Prishtina Volley-M ka fituar të drejtën e paraqitjes në garat evropiane, saktësisht në...

Peja kampion i Kosovës në volejboll

Peja është shpallur kampione e Kosovës në volejboll, pasi në ndeshjen e tretë dhe njëherësh vendimtare për titullin e kampionit, mposhti Prishtinën 3-2, në...

Volejboll: Kastrioti dhe Luboteni fitues të Kupës së Kosovës 2018

Dy ekipet nga Ferizaj kanë arritur të fitojnë Kupën e Kosovës për vitin 2018. Kastrioti në konkurrencën e femrave ka arritur të fitojë ndaj Dritës në një...